Viri

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Viri
Fshat
noform
Vendndodhja
Viri is located in Maqedonia e Veriut
Viri
Viri
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Brod
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rajoni Jugperëndimor
Lartësia 749 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 6533
Prefiksi (+389) 045
Targa MB
Koordinatat 41° 36′ 10″ Veri

21° 16′ 34″ Lindje

Popullsia 18 banorë (2002)