Vitet 1950

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Mbi vitet 1950.

Ngjarje[redakto | redakto tekstin burimor]

== Lindje ==ishte veper shum e mir ne tiran ismail qemali,njeri shum i edukuar dhedeklaruas ishte njeri qregullor i shqiperis

njerzit luftonin me shum te qlerionin   shqiperin .edhe kur vdiq  ismail qemali  shqiperia ishte  nje vend  me shum xehe,edukuar dhe popull  interesant

Vdekje[redakto | redakto tekstin burimor]