Jump to content

Viva Communications

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Viva Communications Inc., i njohur gjithashtu si Viva Entertainment Inc. dhe thjesht Viva (stilizuar në të gjitha kapelet), është një konglomerat privat shumëkombësh Filipine me seli në Ortigas Center, Pasig. Ajo u themelua në vitin 1981 nga Vic del Rosario Jr. dhe motra e tij Tess Cruz.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]