Jump to content

Vivo por Elena

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Vivo Por Elena (Jetoj për Elenën) është një telenovelë meksikane e vitit 1998, prodhuar nga Juan Osorio për Televisa. Ka si protagonistë Victoria Ruffo dhe Saul Lisazo, dhe antagonistë Ana Patricia Rojo dhe Sebastian Ligarde, por sipas kritikave, ajo që interpretoj më mirë ishte Ceceilia Gabriela duke interpretuar Consuelon.

Kënga e telenovelës është kënduar nga Andrea Bocelli dhe Marta Sanchez. U transmetua nga Canal de Las Estrellas dhe Galavision, dhe ne vende si Spanja, Franca, Gjermania dhe Rumania.

Versione të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Aktorët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]