Vlerat e natyrës

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Vlerat e natyrës - pjesë të natyrës të cilat meritojnë mbrojtje të posaçme, për të ruajtur larminë biologjike dhe peizazhore, për shkak të ndjeshmërisë së tyre ose interesit shkencor, kulturor, estetik, arsimor dhe ekonomik.[1]

Burimi i të dhënave[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LIGJI PËR MBROJTJEN E NATYRËS Në amëzën assembly-kosova.org Arkivuar 29 shtator 2007 tek Wayback Machine