Vlladusha

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vlladushë
Στύλια
Fshat
Vendndodhja
Vlladushë is located in Greqia
Vlladushë
Vlladushë
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Peloponez
Qarku Korint
Komuna Ksilokastër
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Koordinatat 38° 0′ 3″ Veri

22° 33′ 39″ Lindje

Popullsia 147 banorë (2011)

Vlladushë[1] (greqisht: Στύλια/Stília) është fshat në qarkun i Korintit, Greqi. Përpara vitit 1927, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Βλαντούσια/Vlantoúsia.[2]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Bellusci, Antonio (1994). Ricerche e studi tra gli arberori dell'ellade. Centro ricerche socio-culturali G. Castriota. fq. 37.
  2. ^ Πανδέκτης: Stília - Vlantoúsia