Volina

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Volina
Fshat
noform
Vendndodhja
Volina is located in Maqedonia e Veriut
Volina
Volina
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Debërcë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rajoni jugperëndimor
Lartësia 693 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 6341
Prefiksi (+389) 046
Targa OH
Koordinatat 41° 13′ 13″ Veri

20° 44′ 26″ Lindje

Popullsia 462 banorë (2002)