Vrahati

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vrahat
Βραχάτι
Qytezë
noform
Vendndodhja
Vrahat is located in Greqia
Vrahat
Vrahat
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Peloponez
Qarku Korint
Komuna Vohë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 23 m (m.n.d.)
Koordinatat 37° 57′ 31″ Veri

22° 48′ 16″ Lindje

Popullsia 3338 banorë (2011)

Vrahat[1] (greqisht: Βραχάτι/Vrakháti) është qytezë në qarkun i Korintit, Greqi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Bellusci, Antonio (1994). Ricerche e studi tra gli arberori dell'ellade. Centro ricerche socio-culturali G. Castriota. fq. 37.