Vranësi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vranës
Άγιος Σπυρίδων
Fshat
Vendndodhja
Vranës is located in Greqia
Vranës
Vranës
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Greqia Qendror
Qarku Beoti
Komuna Orhomen
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 100 m (m.n.d.)
Koordinatat 38° 27′ 47″ Veri

22° 57′ 28″ Lindje

Popullsia 262 banorë (2011)

Vranës[1] (greqisht: Άγιος Σπυρίδων/Áyios Spirídhon) është fshat në qarkun i Beotisë, Greqi. Përpara vitit 1927, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Βρανέζι/Vranézi.[2]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Bellusci, Antonio (1994). Ricerche e studi tra gli arberori dell'ellade. Centro ricerche socio-culturali G. Castriota. fq. 34.
  2. ^ Πανδέκτης: Vranézi - Áyios Spirídhon