WWE

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Stema e WWE

WWE, njohur zakonisht me emrin e ligjshëm World Wrestling Entertainment, Inc është një kompani e kontrolluar private argëtuese që merret kryesisht me ndeshje të mundësve profesionist, me burimet kryesore të të ardhurave gjithashtu vijnë nga filmat, muzika, licencimin e produktit dhe shitjet direkte të produkteve [1][2].

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ "World Wrestling Entertainment, Inc.". New York Stock Exchange. Marrë më 7 dhjetor 2011. 
  2. ^ "WWE Annual Shareholders Meeting to be held on April 29, 2011" (PDF). WWE. 18 Shkurt 2012. Marrë më 8 Maj 2011.