Wallace, Indiana

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Wallace, Indiana
Anglisht : Wallace
qytet
Vendndodhja
Wallace, Indiana is located in SHBA
Wallace, Indiana
Wallace, Indiana

Koordinatat: 39°59′14″V 87°8′53″P / 39.98722°V 87.14806°P / 39.98722; -87.14806

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Indiana
Qarku Fountain
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 0.23 km2
 •  tokësore 0.23 km2
 •  ujore 0 km2
Lartësia 213 m (m.n.d.)
Popullsia 105 banorë (2010)
Dendësia 450.5 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore Eastern (EST)-5
Verore EDT-4
Kodi Postal 47988
Prefiksi 765
Koordinatat 39° 59′ 14″ Veri

87° 8′ 53″ Perëndim

Wallace, Indiana (Wallace) është një qytet në qarkun Fountainshtetit federal Indiana, SHBA. Në Wallace, Indiana jetojnë 105 banorë (2010), dhe dendësia e popullisë është 450.5 banor/km2 (1166.7 banorë/sq mi). Qyteti ka një sipërfaqe prej 0.23 km2 (0.09 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 213 m (699 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Wallace, Indiana – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale