Jump to content

Wang Yi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Wang Ji

Wang Ji(1953-),Emri kinez është (王毅),Figura politike e Republikës Popullore të Kinës. Tani ai është Ministër i Punëve të Jashtme të Republikës Popullore të Kinës.

Jeta[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Wang Ji u emërua nga Xi Jinping në 2013 dhe filloi të shërbente si Ministër i Punëve të Jashtme të Republikës Popullore të Kinës. Ai ka një vajzë bukuroshe.