Warren Buffett

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Warren Buffett është një biznesmen dhe investor i fuqishëm amerikan, i cili kosiderohet si më i pasuri në botë sot për sot, me një pasuri prej reth 62 miliard dollar amerikan, i ndjekur nga Bill Gates.

Stub biografi.png Ky artikull që ka të bëjë me një biografi individi është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.