Watseka, Illinois

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Watseka, Illinois
qytet
noform
Old Iroquois County Courthouse in Watseka
Vendndodhja
Watseka, Illinois is located in SHBA
Watseka, Illinois
Watseka, Illinois

Koordinatat: 40°46′34″V 87°44′11″P / 40.77611°V 87.73639°P / 40.77611; -87.73639

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Illinois
Qarku Iroquois
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 193 m (m.n.d.)
Popullsia 5375 banorë (2009)
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 60970
Prefiksi 815 Exchanges: 432
Koordinatat 40° 46′ 34″ Veri

87° 44′ 11″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.watsekacity.org

Watseka, Illinois është një qytet në qarkun Iroquoisshtetit federal Illinois, SHBA. Në Watseka, Illinois jetojnë 5375 banorë (2009). Qyteti ka një sipërfaqe prej  km2 (3.05 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 193 m (633 ft).

Historia[redakto | redakto tekstin burimor]

Gjeografia[redakto | redakto tekstin burimor]

Referencat[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

 Commons: Watseka, Illinois – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale