Waynetown, Indiana

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Waynetown, Indiana
Anglisht : Waynetown, Indiana
qytet
noform
Vendndodhja
Waynetown, Indiana is located in SHBA
Waynetown, Indiana
Waynetown, Indiana

Koordinatat: 40°5′15″V 87°3′56″P / 40.08750°V 87.06556°P / 40.08750; -87.06556

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Indiana
Qarku Montgomery
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1.24 km2
 •  tokësore 1.24 km2
 •  ujore 0 km2
Lartësia 239 m (m.n.d.)
Popullsia 1007 banorë (2010)
Dendësia 770.6 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore Eastern (EST)-5
Verore EDT-4
Kodi Postal 47990
Prefiksi 765
Koordinatat 40° 5′ 15″ Veri

87° 3′ 56″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.waynetownindiana.com

Waynetown, Indiana (Waynetown, Indiana) është një qytet në qarkun Montgomeryshtetit federal Indiana, SHBA. Në Waynetown, Indiana jetojnë 1007 banorë (2010), dhe dendësia e popullisë është 770.6 banor/km2 (1995.8 banorë/sq mi). Qyteti ka një sipërfaqe prej 1.24 km2 (0.48 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 239 m (784 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Waynetown, Indiana – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale