Wikipedia:Administrata/Votimet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Filing cabinet icon.svg
Arkivi i Administratës

Votimet për administratorë

Joni (i miratuar)

 1. Joni
  E mbeshtes kandidaturen. Ke bere pune te mire me sa kam pare. Dori | Diskutim 2005 Mars 20 01:57 (UTC)

Dan (i miratuar)

Hipi Zhdripi--Hipi Zhdripi 2005 qershor 7 01:04 (UTC)

 • E mbeshtes kandidaturen dhe do te jap privilegjin administrues per nja dy dite po s'pati kundershtime. Ke bere tere ate pune te mire ketu tek Wikipedia Shqiptare, dhe faleminderit qe po pranon per administrues. Dori | Diskutim 2005 qershor 9 01:12 (UTC)

Ko.S.ystem.OV@ (i miratuar)

 1. Ko.S.ystem.OV@

bet 0 (i miratuar)

 • E kandidoj Përdoruesi:bet_0( ka kërku njëherë ), bone pune te mirë dhe besoj se ai edhe në të ardhmen ka me bo punë t'mirë. --K.S.ystem Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg ??? 2006 Shkurt 4 03:45 (UTC)
 • Symbol support vote.svg PËR Dori | Diskuto 2006 Shkurt 4 13:19 (UTC)

Mig (i miratuar)

 • Symbol support vote.svg PËR Nje perdoruese e mire dhe ka ndihmua prej qe ka filluar, plus ka shkrua disa artikuj te mira, sipsh.: Shakira. --K.S. diskuto°) 9 qershor 2006 19:15 (UTC)

Uni (i miratuar, më vonë ju hoqën privilegjet)

 • Symbol support vote.svg PËR Aktualisht është një përdorues shumë i rregullt në Wikipedia dhe me përvojë shumëvjeçare. Ndërkohë që në Wikipedia për mëse një muaj nuk figuron asnjë administrator, Uni ka kohë që ka rifilluar përsëri nga puna me një intensitet shumë të lartë, dhe që është për të marrë shembull. Redaktimet e tij janë kualitative, të shumta dhe konform rregullave drejtshkrimore të gjuhes shqipe. Hidhini një sy edhe statistikës. Me respekt Shqiptari nga Shqipëria Shqipëria 26 korrik 2006 15:00 (UTC)

Puntori (i miratuar)

 • Bëj kërkesë për privilegje administrimi në Wikipedia shqip.

Arsyet:

 1. Punoj në një kompani të zhvillimit të programeve kompjuterike e që dmth sëpaku 8 orë në ditë jam para kompjuterit (pa llogaritur kyçjen nga shtëpia).
 2. Wikipedia më intereson dhe më duket një thesar akoma i pa çmuar nga shqiptarët por që do të ketë një rëndësi të madhe për gjeneratat e reja - dmth e marr seriozisht.
 3. Mundësia ime për të qenë thuajse tërë kohën "me një sy" tek wikipedia me jep mundësi kontrolli në rast të nderhyrjeve dëmtuese të antarëve ose edituesve të rasiti.
 4. Kyçja e një administruesi të ri në grupin e administruesve lehtëson administrimin.

Kontributet e mia: Shih këtu (Puntori 23 gusht 2006 08:56 (UTC))


Symbol support vote.svg PËR sepse edhe ky si Leka janë duke e mbajtur gjallë projektin që disa mujë edhe qysh po doket e kanë njetë me nejtë besnik. Qysh e thashë për Lekën: Pasi që Leka dhe Puntori kanë dëshmuar që dijeni e tyre në hapësiren fetare ta përdorin në interese dhe qëllime të projektit tonë d.m.th krijimin e një enciklopedie shkencore në gjuhën shqipe mendojë se këta do të jenë administratorë të vyeshëm jo vetëm për zgjedhjen e konflikteve nga kjo hapësirë por edhe më gjërë.--Hipi Zhdripi 23 gusht 2006 13:04 (UTC)

Symbol support vote.svg PËR E ka kalxua veten shume mire ne WP. —Ko.S. diskuto°) 24 gusht 2006 13:03 (UTC)

Leke Mjeku (nuk pranoi kandidimin)

 • Pasi që Leka dhe Puntori kanë dëshmuar që dijeni e tyre në hapësiren fetare ta përdorin në interese dhe qëllime të projektit tonë d.m.th krijimin e një enciklopedie shkencore në gjuhën shqipe mendojë se këta do të jenë administratorë të vyeshëm jo vetëm për zgjedhjen e konflikteve nga kjo hapësirë por edhe më gjërë.--Hipi Zhdripi 23 gusht 2006 13:01 (UTC)
 1. Symbol support vote.svg PËR Për se po punon tipi qysh duhet, mënyra se si diskutonë osht fantazi po i ikë provokimeve.--Hipi Zhdripi 23 gusht 2006 13:01 (UTC)
 2. Symbol support vote.svg PËR eshte nje perdorues i mire, voten tem e ki. --Ko.S. diskuto°) 24 gusht 2006 13:06 (UTC)
 3. Symbol support vote.svg PËR Propozim pa asnje rezerve per kete redaktues shembullor. Thjesht, e meriton. Uni 4 shtator 2006 16:41 (UTC)

Reagimet e kandidateve të sponsorizuar

Reagime të anëtareve të tjerë

 • Kam bindjen se kandidati LekeMjeku, ndonese tani per tani nuk eshte plotesisht i vendosur, ai duhet dhe do te bashkohet ne grupin tone, per te krijuar keshtu nje barazpeshe ideologjike brenda grupit te administratoreve. Ky faktor domethenes do te ndikonte shume per menjanimin e konflikteve, mbarevajtjen e punes e mbi te gjitha pershpejtimin e saj. Uni 8 shtator 2006 21:51 (UTC)

Aeternus (i tërhequr)

 • E propozoi kete perdorues, per shkak eshte nje perdorues aktiv, ka shkruajt disa artikuj te mira, dhe ka ndihmuar te artikujt etj... --Ko.S.y diskuto°) 25 dhjetor 2006 23:17 (UTC)
 1. Symbol support vote.svg PËR --Ko.S.y diskuto°) 25 dhjetor 2006 23:17 (UTC)
 2. Symbol support vote.svg PËR - (Puntori 10 janar 2007 14:14 (UTC))
 3. Symbol oppose vote.svg KUNDËR ndrrova menje --Lem31 14 janar 2007 21:53 (UTC)
 4. Symbol oppose vote.svg KUNDËR -- Më duket pak si shpejt. Dori | Diskuto 13 janar 2007 02:56 (UTC)
 5. Symbol oppose vote.svg KUNDËR - Nuk jam më i interesuar... --Λeternus 16 janar 2007 18:39 (UTC)

Lem31 (i tërhequr)

 • Po propozoj vetem time sepse jam aktiv edhe kam filluar disa faqje muzike; plus tesh do te filloj me shrkuaj me shume... Falemners --Lem31 8 janar 2007 14:29 (UTC)
 1. Symbol oppose vote.svg KUNDËR për momentin / kurse - Symbol support vote.svg PËR - pas arritjes së 1000 artikujve, per te rrespektuar rregullat e vendosura (momentalisht ka 139 postime ) - (Puntori 8 janar 2007 23:07 (UTC))
 2. Symbol oppose vote.svg KUNDËR Tepër shpejt. Dori | Diskuto 13 janar 2007 02:56 (UTC)

Eagleal (i miratuar)

E kandidoj këtë përdorues pasi që është mjaft aktiv, ka njohuri teknike dhe mund t'i kryejë të gjitha punët administrative këtu. --Λeternus 3 korrik 2007 09:02 (UTC)

 • Symbol support vote.svg PËR --Λeternus 3 korrik 2007 09:02 (UTC)
 • Symbol support vote.svg PËR --Proud To Be Albanian diskuto°) 3 korrik 2007 12:04 (UTC)
 • Symbol support vote.svg PËR --Lem31 3 korrik 2007 14:08 (UTC)
 • Symbol support vote.svg PËR --Lagoon 7 korrik 2007 07:13 (UTC)
 • Symbol neutral vote.svg ASNJANËS -Akoma nuk i ka arritur 1000 artikuj, sipas rregullores. (Puntori 11 korrik 2007 07:13 (UTC))

Reagimi i kandidatit të sponsorizuar

 • E pranoj kandidaturën. Faleminderit Λeternus dhe ju të gjithve --Eagleal  5 korrik 2007 16:52 (UTC)

Λeternus (i miratuar)

Përdorues dhe anëtar të nderuar të sq.Wiki,
kandidoj Λeternus si administrator (me të drejta sysop) pasi shumë kohë që ndihmon këtu në sq.Wiki, mjaft njohje me rregulloren e Wikipediës, mjaft redaktime (edhe në Mainspace), dhe sidomos shumë përpjekje dhe zëmër për të ndihmuar në këtë projekt. Faleminderit. --Eagleal  27 gusht 2007 13:24 (UTC)

Votimi

Ah, harrova, gjëja më e rëdësishme nuk janë sa redaktime ka bërë (edhe pse janë gjith ata) por kualiteti i tyre (Dream Theatre, etc..). Mendoj se vërtet e meriton--Eagleal  18 shtator 2007 13:59 (UTC)

 :Falemnderit për nominim Eagleal. --Λeternus 28 shtator 2007 10:06 (UTC)
  ::S'mund të votosh për veten, por po e marr si pranim të kandidaturës. Dori | Diskuto 5 tetor 2007 20:49 (UTC)

Niki007 (i tërhequr)

 • Une e kandidoi perdoruesin Niki007 per Admin. duke marr per baz punen e tij ne wikipedia shqip dhe uroi ta votoni edhe ju pasi qe eshte edhe i vetmi astronom i diplomuar dhe do te na ndihmoj edhe ne kete aspekt--Liridon Kadriu 26 Maj 2008 19:59 (UTC)

Votimi

 • Symbol support vote.svg PËR --Liridon Kadriu 26 Maj 2008 19:59 (UTC)
 • Symbol oppose vote.svg KUNDËR - Niki ka bere nje pune shume te mire, por vetem qe nuk ka qene shume aktive ne detyrat administrative ketu ne wiki. Besoj se Niki do ta kuptoj, dhe do vazhdoj duke na dhene ndihmen e tij shume te nevojshme. --Eagleal  26 Maj 2008 20:26 (UTC)

Diskutimi

Sapo e hapa login tim dhe po e shoh qe Liridoni me paska propozuar per admi. E falenderoi shum per respektin dhe besimin e dhene, mirpo pajtohem edhe me Eagleal-in qe i ka thene ato gjera per mua, eshte e vertet qe per 3-4 muaj nuk kam qene aktiv shkaku i nje trajtimi mjeksor... megjithe ate tash jam mir fal all-llahut dhe do ta jap kontributin tim ne wikipedia (sq) si perdorues dhe anasjelltas.--Niki007 26 Maj 2008 20:45 (UTC)

(TERHIQEM NGA KANDIDATURA)
 • Arsyeja: Fillimisht une jam sponzorizuar nga prdoruesi Liridon Kadriu d.m.th eshte bere pa pelqimin tim... megjthe ate une e falenderoi ate per besimin e dhen

e dyta po lidhen disa gjera ketu qe "disa" po mendojn qe po i bej ne menyr te qellimshme... nuk kam nevoj te jap sqarime ma gjat une terhiqem nga kandidatura per admin. Mirpo vazhdoj te qendroi si perdorues dhe te jap kontributin tim ketu ne wikipedia shqip.--Niki007 28 Maj 2008 11:25 (UTC)

Mos i merr komentet me te nxeht o Niki se gjitha diskutimet jane vetem elemente nxitese per perparim te ketij vendi te diturise. Puntori 28 Maj 2008 14:11 (UTC)
Faleminderit Puntori per keto fjal, por jo nuk po i marr me te nxeht por mendova qe menyra me e mir eshte kjo qe veprova te terhiqem. Edhe nje here te falenderoj per inkuraimin tende qe nuk mungon asnjehere.--Niki007 28 Maj 2008 15:07 (UTC)

Cradel (i miratuar)

Atëherë, po e nominoj veten për admin. Kam mbi 1600 redaktime, nuk jam i ri në wikipedia për shkak se kam një account në wiki anglisht për më shumë se 6 muaj (shih këtu), gjithashtu i kam kontribuar wikipedias shqip edhe më parë, me nofkë tjetër dhe si IP, që do të thotë se i di rregullat shumë mirë, si admin do të provoj ta mbroj wikipedian shqip nga vandalizuesit dhe do të vazhdoj të shkruaj sa më shumë artikuj kualitativ, si p.sh. Skocia, të cilën e kam nominuar për artikull perfekt etj. -- Cradel 22 Maj 2008 18:10 (UTC)

Votimi

 • Symbol support vote.svg PËR --Λeternus 23 Maj 2008 11:25 (UTC)
 • Symbol support vote.svg PËR --Hipi Zhdripi 23 Maj 2008 11:31 (UTC)
 • Symbol oppose vote.svg KUNDËR- Puntori 24 Maj 2008 00:43 (UTC) - Me vie keq qe po e kthej voten ne te kunder, por kete po e bej pasi qe rregullen qe permendi Dori e kisha harruar. Kerkoj ndjese per reagimin tim te ndryshuar, por me punen qe po ben keshtu une jam PËR, por duhet rrespektuar rregullat perndryshe do te deshtoje e tere puna. Respekt dhe mirekutpim. Puntori 24 Maj 2008 12:02 (UTC)
Të lutem shiko diskutimin poshtë -- Cradel 26 Maj 2008 09:50 (UTC)
 • KUNDËR Njëri nga kushtet është që të kesh redaktuar për të paktën tre muaj, ndërsa ke vetëm një tek ky projekt. Kandido përsëri pas 2 muajsh. Dori | Diskuto 24 Maj 2008 00:49 (UTC)
Por unë kam më shumë se tre muaj, ndoshta jo me këtë nofkë por redaktimin e parë si përdorues i regjistruar e kam bërë me 23 janar, me nofkën Bindicapriqi, mund edhe ta vërtetosh këtu -- Cradel 24 Maj 2008 10:09 (UTC)
Mund të bësh një redaktim si ai përdorues për të treguar që ai je ti? Gjithashtu mund të na thuash përse ndryshove emër (mund ta kishim riemërtuar atë llogari por tani s'mund të bëhet se kjo që ke tani ka redaktime)? Faleminderit, Dori | Diskuto 24 Maj 2008 13:02 (UTC)
Prova. Hapa logarri të re sepse kisha vetëm rreth 50 redaktime në atë llogari dhe mendova që nuk do të ishte ndonjë humbje e madhe, e di që duhet të kisha kërkuar riemërm por shumë vonë tani, shpresoj që një gabim i tillë të mos bëhet shkak për humbjen e këtij votimi -- Cradel 24 Maj 2008 17:20 (UTC)
Jo s'mendoj se ndryshimi i nofkës ka shumë rëndësi, thjesht doja një redaktim për t'u vërtetuar. Dori | Diskuto 26 Maj 2008 03:35 (UTC)
Pra, meqë nuk je KUNDËR, a do të thotë kjo që je PËR ?-- Cradel 26 Maj 2008 09:45 (UTC)
Jo domosdoshmërisht :) S'është faji yt, por nuk kam qenë edhe aq aktiv në wikipedia prandaj s'jam njohur me punën tënde. Me gjithë votën e Puntorit (që ma ha mendja se do ta ndryshojë) duhet të keshë votat e mjaftueshme. Dori | Diskuto 26 Maj 2008 13:41 (UTC)
 • Symbol support vote.svg PËR -- Po ben nje pune te mire, besoj se mjafton. Shaku i tre muajve, ne pak fjale, eshte qe ti japesh besim komunitetit, dhe te njohesh mire rregullat dhe pergjegjesit qe admin ne wikin lokale duhet te njohi. --Eagleal  24 Maj 2008 17:42 (UTC)
 • Symbol support vote.svg PËR --Proud To Be Albanian diskuto°) 25 Maj 2008 12:07 (UTC)
 • Symbol support vote.svg PËR - hajde hajrli qoft. (Puntori 26 Maj 2008 13:48 (UTC))
 • Symbol support vote.svg PËR --Niki007 27 Maj 2008 12:02 (UTC)

Fiordy (i mohuar)

 • Duke pare qe ketu ka pak administratore, deshiroj te behem une administrator dhe kontribues i rregullt ne wikipedia shqip. Fiordy 7 shtator 2009 03:27 (CEST)

Votimi

 • Symbol support vote.svg PËR Fiordy 7 shtator 2009 03:27 (CEST)
 • Nuk lejohet qe i kandiduari te votoj veten. --  eagleal  17 shtator 2009 00:19 (CEST)

Diskutimi

I ke lexuar kushtet? --Λeternus 7 shtator 2009 13:23 (CEST)

Kandidatura nuk eshte e vlefshme pasi nuk perhmbush #kushtet. --  eagleal  17 shtator 2009 00:19 (CEST)

Planeti (i miratuar)

 • Propozoj përdoruesin Planeti për administrues. Sa i përket kushtit së kohës që vepron në sq.Wikipedia dhe kushtit së numrit të redaktimeve ai i plotëson, shih. Puntori 14 Nëntor 2008 16:51 (CET)

Reagimi i kandidatit të sponsorizuar

 • E pranoj kandidaturën. Të faleminderoj Puntori, shpresoj se me ndihmen tuaj do ta jap kontributin tim . Planeti 14 Nëntor 2008 20:08 (CET)

Votimi

Symbol keep vote.svg U miratua - Puntori 26 Nëntor 2008 12:12 (CET)

Liridon (i miratuar)

E propozoi perdoruesin Liridon/Tufche per admin, eshte nje perdorues aktiv dhe i zellshem. Proud To Be Albanian diskuto°) 23 Maj 2009 04:38 (CEST)

Votimi

 • Symbol support vote.svg PËR --Proud To Be Albanian diskuto°) 23 Maj 2009 04:38 (CEST)
 • NEUTRAL Neutral sepse duhet te kete njohuri te thellta te wikit. Por nga ana tjeter, po humbasim perdorues aktiv (dhe admin), vetem te lutem te kerkosh ndihme dhe te mesosh mire detyren me para. Do ndryshoj voten ne PER neqofte se do te jete nevoja. --  eagleal  20 qershor 2009 23:30 (CEST)
  • Symbol support vote.svg PËR --  eagleal  25 qershor 2009 03:58 (CEST)
 • Yes check.svgY U bë: --  eagleal  25 qershor 2009 03:58 (CEST)

Une personalisht jam Symbol oppose vote.svg KUNDËR kesaj menyre fillimisht kandidatit te sonzoruar i kan kaluar 15 dit pa e votuar askush pastaj jeni vetem dy vet qe keni dhen voten per, ju personalisht Eagleal po i shkelni te drejtat administrative ketu ne wikipedia. une per kete do ti njoftoj edhe perdoruesit dhe administruesit tjer sepse sqi thot nje fjal e popullit ketu nuk mund te presh e te qepesh vete sepse ka rregulla te cilave duhet tu prmbahemi. une personalish prap po perseris jam Symbol oppose vote.svg KUNDËR kesaj menyre arbitrare.--Niki007 29 qershor 2009 15:17 (CEST)

Diskutimi

Reagimi i kandidatit të sponsorizuar

E pranoj propozimin dhe e vlerësoj njëkohësisht për këtë ngritje që më bëhet edhe pse nuk e kam menduar ndonjëherë.--Liridon 24 Maj 2009 16:40 (CEST)

Armend (i miratuar)

Armendi bashke me disa anetare te tjere, ka qene shume aktiv. Sidomos tani ne nje kohe kur vandalizmi shkone i pakujdesuar, nje ndihme nga krahu i ketyre perdoresve do te ishte i mireseardhur. Ndoshta perdoruesi nuk ka experience ne çeshtjet administrative, dhe nuk ka marre pjese ne te tilla, por siç thashe na duhen forca veprimi. Perdoruesi ka pranuar kandidimin [1]. --  eagleal  28 shtator 2009 19:50 (CEST)

Votimi

 • Symbol support vote.svg PËR --  eagleal  28 shtator 2009 19:50 (CEST)
 • Symbol support vote.svg PËR Planeti 28 shtator 2009 19:56 (CEST)
 • Symbol support vote.svg PËR --Kurreshtja 28 shtator 2009 20:02 (CEST)
 • Symbol support vote.svg PËR --Proud To Be Albanian diskuto°) 29 shtator 2009 08:09 (CEST)
 • Symbol support vote.svg PËR --Λeternus 29 shtator 2009 17:45 (CEST)
  • Yes check.svgY U bë: Rezultati i votimit pas te pakten 15 ditesh, 5 Per, 0 Neutral, 0 Kundra, ne nje total te 5 vetave. --  eagleal  14 tetor 2009 21:53 (CEST)

Diskutimi

Donika Nuhiu (e mohuar)

Kam qenë shumë aktiv në këto muaj të fundit. Kam redaktuar rreth 1050 faqje në Wikipedia. Jam shumë i apasionuar në Festivalin Evropian të Këngës, rreth 700 faqje të mia janë të Eurovizionit. Në këtë rast un kam bërë të mundur ta bëj Eurovizionin në Wikipedia si më të mirin. Festivali Evropian i Këngës 2010, është faqje e cila unë e krijova para se ta hapë kanalin tim. Kam bërë të mundur që të jetë një artikull perfekt, gjithashtu unë kam bërë të mundur që Festivali Evropian i Këngës për Fëmijë 2009 të jetë artikull perfekt. Do kisha dashur me të vërtetë të jem Administratues sepse do të më ndihmonte. Jemi 2 persona që jetojmë larg njëri-tjetrit, shpresoj të jem vajza e parë si Administratore në Wikipedia.

Më shumë për mua, unë jam Donika e cila jetoj tani në Tiranë, por me prejardhje jam nga Presheva. Jam shumë aktiv me të vëllanë i cili është student dhe më ndihmon shumë.

Eurovizioni ka qenë pasion për të dytë dhe kemi bërë të mundur që t'i redaktojmë shumë nga historitë e shteteve në Wikipedia. Unë gjitashtu kam rregulluar shumë faqje të Eurovizionit në Sq. Wikipedia. Jam redaktore edhe në Wikipedian Angleze ku kam redaktuar rreth 400 faqje.

Flas Gjuhën shqipe shumë bukur, në ç'do redaktim përdori " ë "-në dhe " ç "-në. Jam Mjeke në Tiranë.

Votimi

 • Symbol oppose vote.svg KUNDËR - E vleresoj vertet pasionin tend, por mendoj se propozimi eshte i nxituar. Pastaj artikujt qe ti thua se jane perfekt nuk jane te tille (zyrtarisht sipas standarteve te wikit ne shqip) pasi nuk jane votuar nga perdoruesit aktiv te wikipedias ne shqip. 1050 redaktime jane shume pak krahasuar me perdorues te tjere ketu (nuk ka nevoje t'i permend por ka perdorues me mbi 5000 redaktime dhe akoma jane perdorues te thjeshte). Une shpresoj qe te behesh administratore se shpejti pasi je duke bere me te vertete nje pune shume te mire, por vetem mbasi te kesh te pakten 2555 :) ose me shume redaktime do te kesh mbeshtetjen time te plote. Sidoqofte une kam vetem nje vote dhe i takon perdoruesve te tjere qe te vleresojne me PRO ose KUNDRA. Sa per redaktimin ne W. angleze nuk mendoj se te sherben shume ketu ne sq. Sa per gjuhen... po! Mendoj se e flet bukur dhe paster gjuhen shqipe. Sinqerisht - edhe pse kundra per momentin - --Lagoon 20 janar 2010 18:56 (CET)
 • Symbol oppose vote.svg KUNDËR - Puna eshte se redaktimet ne wiki nuk mjaftojne [zakonisht] per kandidimin si admin. Aktivizmi ne çeshtjet administrative eshte e domosdoshme ne shumicen e rasteve, #kushtet jane thjesht nje udhezim per administratoret, per nje pikepamje te vertet te keshilloj te shikosh kandidimet e kaluara. Admin duhet me shume per mirembajtjen e wikit ie: korigjimin dhe bllokim i vandalizmave (shemb. te perdoresh mire Wikipedia:Ndryshimet e Fundit dhe ta konsulltosh gjithnje), te ndihmosh perdures te tjere me më pak eksperience (eg. duke krijuar Wikipedia:Ndihmë), kontrollimin e rrobotave (edhe pse edhe perdoruesit normal mund ta benin), dhe gjera te tjera qe lexuesit dhe redaktuesit shumicen e rasteve nuk do ti vinin kurre re (e vetjma ndoshta grisja e faqeve). Por ne qofte se do te ndihmosh te shtosh dhe rregullosh artikulla (edhe kategori), sbesoj se do te duheshin te drejta administrative per te. Mos u skurajo nga kjo, puna eshte se ndodh qe kur perduresit behen admin, largohen nga redaktimi i artikujve (shiko mua SMirC-tongue.svg). Eshte thjesht nje pune me merzitshme. Duke permbledhur arsyeja ime: jo mjaft aktive në çështjet administrative. Shpresoj ne mirekuptimin tend. --  eagleal  26 janar 2010 04:07 (CET)
 • Symbol oppose vote.svg KUNDËR - Do te doja te shihja me shume editime dhe me pak pune administrative nga ty, Donika. Nuk mendoj se je gati, pasi te kam ndjekur edhe ne Wikipedian anglisht ku jam ndoshta kontributori shqiptar me me shume redaktime. Megjithate, dua te them se adhuroj shqiptarizmin tend dhe dashurine per atdheun e gjuhen. Ndoshta me vone do jesh gati, po tani per tani eshte heret. --Sulmues 19 Mars 2010 19:11 (CET)
 • Symbol delete vote.svg U mohua: (Denied) 0 per, 3 kundra, 0 neutral. Me vjen keq. --  eagleal  7 prill 2010 11:15 (CEST)

Diskutimi

Kjo që shkruani: Flas Gjuhën shqipe shumë bukur, në ç'do redaktim përdori " ë "-në dhe " ç "-në. Jam Mjeke në Tiranë." nuk do të thotë se e dini dhe keni njohuri drejtshkrimore për gjuhën shqip. Andi-- "" 4 Shkurt 2010 16:32 (CET)

Nuk menoj me të vërtet që nuk jam gati. Në muajt e fundit me më shumë se 80% kam qenë aktive, dhe 100% në Festivali i Evropian i Këngës --©R-D Wikipedia 22 Mars 2010 18:27 (CET)

CUSENZA_Mario (i mohuar)

CUSENZA_Mario ka qene shume aktiv, bile nje nga me aktivet [2]. Sidomos tani ne nje kohe kur vandalizmi shkone i pakujdesuar, nje ndihme nga krahu i ketyre perdoresve do te ishte i mireseardhur. Si Armendi me para, CUSENZA_Marioedhe nuk ka experience ne çeshtjet administrative, dhe nuk ka marre pjese ne te tilla, por siç thashe na duhen forca veprimi.
E vendosa kandidimin edhe pse CUSENZA_Mario nuk u pergjigj ([3]). -  eagleal  24 tetor 2009 22:52 (CEST)

Votimi

 • Symbol support vote.svg PËR -  eagleal  24 tetor 2009 22:52 (CEST)
 • Symbol support vote.svg PËR --Proud To Be Albanian diskuto°) 26 tetor 2009 01:09 (CET)
 • Symbol support vote.svg PËR Planeti 29 tetor 2009 19:40 (CET)
 • Symbol support vote.svg PËR Armend 29 tetor 2009 19:40 (CET)
 • Symbol oppose vote.svg KUNDËR - Jokomunikativ, nuk përgjigjet në faqen e tij të diskutimit, nuk mendoj se mund t'i besohet një detyrë e tillë --Λeternus 29 tetor 2009 20:03 (CET)
 • Symbol oppose vote.svg KUNDËR - pajtohem me Aeternus-in edhe une per kete arsyje votoj negativisht.--Niki007 31 tetor 2009 18:19 (CET)
 • Symbol oppose vote.svg KUNDËR- Per arsyet e siper permendura. --Lagoon 4 nëntor 2009 17:35 (CET)
 • Symbol delete vote.svg U mohua (Denied). Për arsyet sipër dhe për mos pranimin e kandidaturës (nuk shprehu as po as jo, meret automatikisht si jo). Kandidaturat e sponsorizuara janë opt-in. --  eagleal  10 nëntor 2009 00:35 (CET)

Diskutimi

E di qe nuk perjgigjet. Po pashe qe me para kishte komunikuar me Përdoruesi:Armend. Nejse ky votim anullohet automatikisht po nuk shprehu qendrimin e tij ndaj ksaj kandidature. --  eagleal  29 tetor 2009 21:32 (CET)

Reagimi i kandidatit të sponsorizuar

Mikullovci11 (i miruatuar)

 • Propozoj perdoruesin Mikullovci per sysop sepse po tregon nje perkushtim te madhe ndaj sqwikit. Ne fakt perveçse te ndihmoje me permiresimin e pjeses ndihmese ne Wiki, mendoj se si sysop mund te ndihmonte ne counter-vandalism (kundra vandalizmave te shpejte). E vetmja gje qe nuk do doja te riperseritesh ishte ky votimi subjektivë (te jesh sysop do sa me shume npov te mundesh, mbeshteten faktet jo lidhjet personale).   eagleal  29 qershor 2010 23:26 (CEST)


Votimi

 • Symbol support vote.svg PËR Unë jam sponsori, e shpjegova lart pse   eagleal  29 qershor 2010 23:26 (CEST)
 • Symbol support vote.svg PËR Nuk kam ndonjë koment, tregon vetë puna e tij. Besoj se do të na ndihmojë edhe më shumë nëse bëhet administrator.--Liridon 30 qershor 2010 12:16 (CEST)
 • Symbol support vote.svg PËR Na duhen kso bashkpunetore, pune te mbare. Planeti 30 qershor 2010 12:52 (CEST)
 • Symbol support vote.svg PËR Ka njohuri te shkelqyeshme te wikit. Nje problem te vogel paraqet perdorimi i gjuhes letrare shqipe por gjithsesi jam per.--Armend 1 korrik 2010 11:01 (CEST)
 • Symbol support vote.svg PËR --Λeternus 1 korrik 2010 12:11 (CEST)
 • Symbol support vote.svg PËR Thjesht e ka meritu! Jo vetëm qi ështe mjaft aktiv në Wikipedien Shqip, ështe edhe aktiv në Wikipedia të tjerë, si në Wikipedien gjermane! --Hallobitte 8 korrik 2010 21:47 (CEST)
 • Me vjen keq Hallobitte por vota smund te quhet sepse duhet te kalosh rekuizitet me para (te pakten 50 kontribute ne sqwiki, ke 19). —  eagleal  10 korrik 2010 03:11 (CEST)
 • Symbol oppose vote.svg KUNDËR- Është thjesht skandaloz në përdorimin e gjuhës.--ElPipita 11 korrik 2010 19:49 (CEST)
 • Symbol support vote.svg PËR - edhe pse nuk ka njohuri shume te mira ne gjuhen standarde shqipe po ben nje pune mjaft te mire administrative --Cradel 14 korrik 2010 14:27 (CEST)
 • Symbol keep vote.svg U pranua (Approved). Miratohet me afësisht 85% (6 Për, 1 Kundër, 0 Neutral). —  eagleal  14 korrik 2010 23:21 (CEST)

Reagimi i kandidatit të sponsorizuar

E pranoj propozimin. --Mikullovci 30 qershor 2010 11:44 (CEST)

ElPipita (i mohuar)

--ElPipita 10 gusht 2010 21:20 (CEST)

Votimi

 • Symbol oppose vote.svg KUNDËR Jam kundër për arsye se perdoruesi i kandiduar nuk i plotëson disa prej kritereve te cilat kërkohen për tu bërë administrator. Perdoruesi:ElPipita ka gjithsej rreth 160 redaktime prej 1000 që kërkohen, dhe rreth 1 muaj që është regjistruar.--Liridon 10 gusht 2010 21:37 (CEST)
 • Symbol oppose vote.svg KUNDËR - Përdoruesi nuk e plotëson asnjë kriter. --Λeternus 11 gusht 2010 00:31 (CEST)
 • Symbol delete vote.svg U mohua (Denied). Për arsyet e mësipërme. Rezultati ishte (0 vota PRO), (2 vota KUNDER), (0 NEUTRAL).--Liridon 25 gusht 2010 23:14 (CEST)

Tfts (i miratuar)

Tfts --Tfts (diskutim · kontribute)) 12 qershor 2011 14:23 (CEST)

Votimi

 • Symbol support vote.svg PËR - Arsyeja pse po votoj per eshte se ka njohuri mesatare per te punuar ne pjeset adminstrative, dhe periudhen e fundit po ndihmon shume wikipedian. Ka nje bashkpunim te mire me disa perdorues tjere ketu dhe po punojne mire si grup, dhe shpresoj qe se shpejti te bashkangjitem ne grupin e tyre. Eshte me rendesi qe ta zhvillojme wikipedian, dhe per kete na duhen perdorues me te mire dhe predorues aktiv. – Komenti i mëparshëm i pa firmosur ishte shtuar nga Liridon (diskutimiredaktime) 12 qershor 2011 17:54 (CEST).
 • Symbol support vote.svg PËR --Olsi (Diskuto) 12 qershor 2011 18:09 (CEST)
 • Symbol support vote.svg PËR --Mikullovci 12 qershor 2011 18:36 (CEST)
 • Symbol support vote.svg PËR --Λeternus 13 qershor 2011 00:00 (CEST)
 • Symbol support vote.svg PËR --Planeti 13 qershor 2011 08:59 (CEST)
 • Symbol keep vote.svg U pranua (Approved). Urime, tani je nje sysop! —  eagleal  1 korrik 2011 22:57 (CEST)

Diskutimi

Euriditi (i miratuar)

Propozoj përdoruesin 'Euriditi', sepse është mjaft aktiv në Uikipedia, madje më aktiv se sa shumica e administruesit të tjerë në Uikipedia ne këtë kohë. Përdoruesi ka 5,258 redaktime dhe ka krijuar 541 artikuj të reja në Uikipedia. -- Tëf 24 janar 2012 21:09 (CET)

Votimi

 • Symbol support vote.svg PËR -- Tëf 24 janar 2012 21:12 (CET)
 • Symbol support vote.svg PËR — Per te njejtat arsye te permenduara nga Tëfcí--Olsi (diskuto) 24 janar 2012 21:16 (CET)
 • Symbol support vote.svg PËR -- Bashkohem me paraflosit, eshte aktiv dhe serioz ne punen qe kryen. I uroj pune te mbare dhe suksese ne kandidaturen. Do me kesh gjithmone krah.--Arensi 26 janar 2012 19:21 (CET)
 • Symbol support vote.svg PËR -- Patjeter se e meriton, e ka merituar te marre kete titull me heret.--Liridon 26 janar 2012 19:46 (CET)
 • Symbol support vote.svg PËR -- IH 26 janar 2012 21:00 (CET)
 • Symbol support vote.svg PËR --Λeternus 27 janar 2012 00:13 (CET)
 • Symbol support vote.svg PËR Mikullovci 27 janar 2012 08:17 (CET)
 • Yes check.svgY U bë: Urime (7 Per, 0 Neutral, 0 Kundër). --  eagleal  10 mars 2012 23:05 (CET)

Diskutimi

Ky votim nuk eshte vene re nga asnje admin. Tfts, duhet te japesh nje arsye per kandidimin. —  eagleal  5 shtator 2011 22:37 (CEST)

Reagimi i kandidatit të sponsorizuar

E pranoj kantidimin për administrator dhe ju falenderoj për besimin tuaj. -  Euriditi  25 janar 2012 15:37 (CET)

Visi90 (i miratuar)

Visi90 (diskutim · kontribute))

 • Eshtë një përdorues që ka dhënë goxha kontribut në përmirësimin e Wikipedias. Ka rreth 4000 redaktime. Ka treguar se është i paanshëm. -- Euriditi  5 tetor 2013 21:19 (CEST)

Votimi

Diskutimi

Votimi është mbyllur dhe privilegjet i janë dhënë përdoruesit. Suksese! Puntori (diskutimet) 10 nëntor 2014 17:21 (CET)

Sadsadas (i miratuar)

Sadsadas (diskutim · kontribute))

 • Ka ndyshuar tërësisht një pjesë të artikujve nga sporti dhe jam i sigurt se do të vazhdojë të njëjtën punë dhe me artikuj të tjerë. Ka afro 7000 redaktime. Wikipedai ka nevojë për njerëz të përkushtuar si Sadsadas. -- Euriditi  5 tetor 2013 21:19 (CEST)

Votimi

 • Symbol support vote.svg PËR -  Euriditi  5 tetor 2013 21:19 (CEST)
 • Symbol support vote.svg PËR - Sadsadas është një përdorues shumë i përkushtuar që për një kohë shumë të shkurtër ka dhënë një kontribut shumë të madh në wikipedia sidomos në artikujt sportivë, kjo do të ishte një motivim goxha i madh për Sadsadas për të vazhduar punën e tij. Visi90 (diskutimet) 5 tetor 2013 22:31 (CEST)
 • Symbol support vote.svg PËR --Olsi (diskutimet) 5 tetor 2013 22:39 (CEST)
 • Symbol support vote.svg PËR --Planeti (diskutimet) 31 tetor 2013 06:20 (CET)
 • Symbol support vote.svg PËR --►Cekli829 22 janar 2014 15:40 (CET)
 • Symbol support vote.svg PËR --AXRL (diskutimet) 29 korrik 2014 19:51 (CEST)

Diskutimi

Ju faleminderit per kanditaturën, është një privilegj i madhë për mua.– Komenti i mëparshëm i pa firmosur ishte shtuar nga Sadsadas (diskutimiredaktime).

Votimi është mbyllur dhe privilegjet i janë dhënë përdoruesit. Sukses! Puntori (diskutimet) 10 nëntor 2014 17:23 (CET)

Ju falenderoj për këtë privilegj të madh që më jepet, puna ime do të jetë e njëjtë në Wikipedia. Unë do të vazhdoj me përkushtim punën që nisa më 10 Maj 2013, ta bëjë sq.wiki një superfuqi në WIKIPEDIA. Faleminderit dhe punë të mbarë dhe juve. Sadsadas (diskutimet) 10 nëntor 2014 23:34 (CEST)

Ammartivari (i miratuar)

Ammartivari (diskutim · kontribute))

 • Kandidoj Ammartivari si administrator (me të drejta sysop) pasi ka shumë kohë që ndihmon këtu në sq.Wiki, ka njohuri të bollshme me rregulloren e Wikipedisë, ka redaktime të mjaftushme , po bënë shumë përpjekje për të ndihmuar në këtë projekt. Faleminderit.--Planeti (diskutimet) 10 Shkurt 2015 19:11 (CET)
Votimi
Diskutimi
Meqë procedura e votim-diskutimit është akoma e freskët dhe nga aktivitetet në Wikipedia shqip shoh se ka edhe anëtarë tjerë aktiv do ta lë procedurën të hapur edhe për disa ditë dhe më pas duke u bazuar tek votat tuaja do t'i shtoj ose do t'i lë pa shtuar privilegjin kandidatit. Puntori (diskutimet) 25 Shkurt 2015 18:23 (CET)
Plotësisht pajtohem me ju. --AMMARTIVARI DISKUTO 25 Shkurt 2015 22:36 (CET)
Duke u bazuar tek vota juaj, kadidatit Ammartivari i është dhënë privilegji i administruesit.
Suksese! Puntori (diskutimet) 6 mars 2015 18:51 (CET)
Faleminderit të gjithëve! --AMMARTIVARI DISKUTO 6 mars 2015 23:42 (CET)
Reagimi i kandidatit

Unë, Ammartivari, i kandiduar nga Planeti pranoj kandidaturën për administrator në Wikipedian Shqip, me motiv përmirsimin dhe zhvillimin e saj.--AMMARTIVARI DISKUTO 22 Shkurt 2015 11:50 (CET)

Mr. Pseudo (i miratuar)

Mr. Pseudo (diskutim · kontribute))

 • Ajo që më shtyn të kandidojë është fakti se ka shumë pak përdorues aktivë dhe mendoj se do të jepja një kontribut edhe më të shpejtë dhe akoma më eficient nëse do të kisha ndonjë privilegj më shumë. Deri më tash kam mbi 1600 redaktime, nga të cilat rreth 800 janë bërë në vitin e fundit, rreth 130 janë bërë në muajin e fundit - dhe me një mesatare prej pothuaj 2 redaktimesh/për ditë. Redaktimin e parë si përdorues i regjistruar e kam bërë në 6 tetor 2012. Këtu nuk llogariten redaktimet e vogla që kam bërë shpesh si i paregjistruar, dmth thjesht me IP. 1600 redaktimet i kam bërë në rreth 600 artikuj, që dmth se mesatarisht në çdo artikull jam rikthyer 3 herë. Në total kam hapur rreth 160 artikuj të rinj. Rreth 75% e aktivitetit tim është mbi artikuj. 15% tjetër është nëpër faqe diskutimi, skedash, stampash dhe kategorishë, çka jam i bidur se flet vet për maninë që kam me sistemimin dhe kategorizimin e artikujve .Burimi i të dhënave.. -- Mr. Pseudo diskuto 7 mars 2015 21:55 (CET)

Votimi

Diskutimi

Do të jem më se i kënaqur të përgjigjem nëse ndokush do të donte të më bënte ndonjë pyetje rreth projekteve dhe ideve që kam unë për të ardhmen e punës time këtu në sq.wiki.-- Mr. Pseudo diskuto 7 mars 2015 21:55 (CET)

Them se ky votim duhet mbyllur ngase kanë kaluar mbi 30 ditë (minimumi 15) nga hapja e tij.--Mr.Pseudo Ç'kemi!? 11 prill 2015 11:18 (CEST)
Mendoj se është koha me përfundu.--PLANETI DISKUTO 11 prill 2015 11:37 (CEST)


Koka11 (i mohuar)

Koka11 (diskutim · kontribute))Symbol support vote.svg PËR --Rrjedha 23 Shkurt 2015 09:51 (CET)

 • Arsyeja për kandidim. Kandidojë Koka11 - Ka qenë anëtar prej Koka11 (Diskuto | kontribute)‏‎ (Redaktor, Kontrollues) (Krijuar më 28 Mars 2010 në 20:50) (nga redaktimi i parë),ka rreth 35000 redaktime dhe kontribute, afer 100 faqe, dhe kërkoj të mbështetet nga redaktorë të rregullt. Dhe unë për jam Symbol support vote.svg PËR ...nga Rrjedha. Votimi për kandidatin duhet të pranojë kandidaturën. ...--Rrjedha 23 Shkurt 2015 09:43 (CET)

Votimi

 • Symbol support vote.svg PËR RrjedhaDiskutime.--Rrjedha 23 Shkurt 2015 09:43 (CET)
 • Symbol support vote.svg PËR SadsadasDiskutime.--Sadsadas, 23 Shkurt 2015 13:39 (CET)
 • Symbol oppose vote.svg KUNDËR Pasi nuk kan kaluar ende 15 ditë e këthej votën nga ASNJANËS në KUNDËR, shkak aftësia e Përdoruesit të kandiduar dhe lidhja e pakuptimtë (ndoshta udhëhiqen nga i njëjti përderues) e tij me kandiduesin. --AMMARTIVARI DISKUTO 24 Shkurt 2015 13:56 (CET)
 • Symbol oppose vote.svg KUNDËR, kjo kishte me qenë katastrofa më e madhe për ne. Ta keni parasyshë se votojnë propozojnë vetëm administratorët.Fjala është për përdoruaesin me dy nofka, pra është i njejti përson. Kjo ska kurfar kuptimi. Mandej redaktimet e tija janë krejt punime përsonale, aspak enciklopedike. Ju lutem para se të votoni shikoni çfar kontributi ka dhënë për Wikipedinë. ju flm për mirëkuptim.--Planeti (diskutimet) 23 Shkurt 2015 13:52 (CET)
 • Symbol oppose vote.svg KUNDËR - Sapo kontrollova një nga artikujt më të fundit të redaktuar nga Koka11, Mbrojtja Kombëtare e Kosovës Lindore, dhe është një skandal i vërtetë - pa u ndalur tek referencat dhe vërtetësia, struktura e artikullit është një mish-mash total. Për mua mjafton kjo për të thënë jo. Koka11 ka mjaftueshëm privilegje të cilat i japin mjaft liri në redaktim dhe shtim informacioni. Kur të mësojë të përdori si duhet këto privilegje atëhere mund të marri të tjera. -- Mr. Pseudo diskuto 23 Shkurt 2015 16:39 (CET)
 • Symbol oppose vote.svg KUNDËR - --Olsi (diskutimet) 23 Shkurt 2015 19:12 (CET)
 • Symbol oppose vote.svg KUNDËR LerrikloDiskutime.--Lerriklo 7 mars 2015 03:29 (CET)
 • Symbol oppose vote.svg KUNDËR -- Përdoruesi duhet të punojë shumë me strukturën e formulimit të artikullit pasi të gjithë artikujt janë formuluar keq me lidhje të ngatërruara, referenca të pa lidhura, shpesh i shkruan artikujt në vetën e parë, për sa i përket vërtetësisë së artikujve nuk di ç'të them. Visi90 (diskutimet) 21 mars 2015 11:37 (CET)

Diskutimi

--Koka11 23 Shkurt 2015 11:22 (CET) Po'.Ju Falmnderit Biser M.User:Rrjedha per besimin per kandidimin tim, kam angazhime tjera...por kam qene dhe do te jem pjese ekipit gjithperfshires ne projektin wikipedia sq-shqip dhe En-english. E pranoi kandidaturet per te ofruar edhe nje krah te Wikipedia

 • Ato jane redaktime kontrolluese nga Përdoruesi:Rrjedha, vleresimet tuaj mund te adresohen tjeter kend sepse pergjegjes per ket artikull eshte tjeter kush, pergjegjesia eventuale mbi mbi ate qe mbykqyre...
'..pergjegjesia e mirembajtjes se faqes te kuptohemi bashkpunimi me çdo perdorues edhe meBiser MehmetiUser:Rrjedha qe eshte nga ajo pjese ku trajtohet tema eshte me i afert, ... Prandaj, akuza per ti njejtesuar neve te dy, eshte fars dhe montim i juaji
Bie viktim apo ju vet prezentoheni si te tille
Mr. Pseudodiskuto = Planeti (iskutimet
Duket qartë se Koka11 dhe Rrjedha kontrollohen nga i njëjti person. Pra, ajo që thotë Planeti më sipër është e saktë. Që të dyja llogaritë bëjnë një gabim themelor, e vendosin firmën në fillim të diskutimit dhe jo në fund. Psh komenti më sipër, edhe pse i referohet kritikës time për redaktimin e artikullit Mbrojtja Kombëtare e Kosovës Lindore nuk kuptohet nga kush është lënë... Kushedi, do jetë ngatërruar...Për sa i përket artikullit, mangësitë në të janë të qarta. Për më tepër Koka11 ka një mangësi edhe më të madhe, që nuk di të shprehet shqip dhe nuk shkruan me alfabet të plotë.-- Mr. Pseudo diskuto 23 Shkurt 2015 16:57 (CET)
Mendoj se vota e mësipërme e Rrjedha-s duhet të konsiderohet e pavlefshme. Për më tepër, mbështes atë që thotë Planeti - ata që votojnë duhet më parë të bëjnë pak kontrolle dhe më tej të shprehen dhe ta arsyetojnë votën.-- Mr. Pseudo diskuto 23 Shkurt 2015 17:02 (CET)

--Koka11 23 Shkurt 2015 17:37 (CET) Verejtje Mr. Pseudo une jam me i afert me Planeti (iskutimet), anadj vota e tij eshte me e ndikuar per anshmerie ...eshte kusheri i yni, se sa me Biser Mehmetin por, siç ka qene ajo thenjia e Sokratit.. me shume e dua te verteten ky kandidim me shume ishte per te provokuar ndergjegjjet tuaja si duket nga User:rrjedha.. pershendetjet e sinqerta... vazhdoni "te perzieni ne kuzhinen e mishmashit ballkanik".

Vërejtje

--Koka11 23 Shkurt 2015 16:27 (CET) nuk di per çfarë fletë Përdoruesi:Planeti, për redaktimet si editues kontrrollues përdoruesi:Koka11 apo autorin Nijazi Ramadani, as qe ka kompetence per vleresim... por le te jete ne ndergjegjjen e tij, nese i ka mbetur..

 • Pa ofendime ju lutem, Ju duhet ta keni të kjartë se kem të bëjmë me të njejtin përson përdoruesi:Koka11 dhe autorin e shkrimeve Nijazi Ramadani, pra kjartë shihet se kem të bëjmë me promovimin e vetvetes, bile edhe me shum nofka. Vlerësojeni të nderuar Wikipedian ndërgjegjjen time.--Planeti (diskutimet) 23 Shkurt 2015 16:57 (CET)

--Rrjedha 24 Shkurt 2015 17:19 (CET) Kerkoi perjashtimin e Përdoruesi:Planeti, ne votim dhe depat per shkak te pozicionit te tij tejet armiqesor dhe skajshmerishte shprehet.... me te cilin ka 35 vjet qe Përdoruesi:Koka11 nuk flat, edhe pse jene te afert ... me nderime B.M.

Është e qartë se është i njëjjti person që i konttrollon llogaritë. Do të këshilloja që ky votim të mbyllej menjëherë. Në gjykimin tim, bazuar mbi standardet e wikipedias, Koka11 nuk i përmbush disa kritere. Nuk shkruan me alfabet të plotë. Artikujt e redaktuar nga ai lënë për të dëshriuar si nga ana e paraqitjes ashtu edhe nga ana e përmbajtjes dhe ajo shprehimore.-- Mr. Pseudo diskuto 23 Shkurt 2015 17:06 (CET)
 • --Rrjedha ~ Biser 25 Shkurt 2015 23:00 (CET) keni krijuar nje qasje te gabuar zoti ju ndihmofte! me çfare "D"dosje ...???
 • Zoti e shpërbleft themeluesin e Wkipedisë. Ju lumtë atyre që kontribojnë në pasurimin e sajë. Por, të mjerë janë ata që nuk e kan kuptuar, apo nuk e dinë se në Wikipedia asgjë nuk mund të fshihet, përveç që mund të ndrzshohet. Po e përsërisë asnjë shënim nuk fshihet. Pra, kushdo që dëshiron mund t'i sheh ndryshimet.--Planeti (diskutimet) 24 Shkurt 2015 17:52 (CET)

Olsi (i miratuar)

Olsi (diskutim · kontribute))

 • Jam anëtar i Wikipedias prej 5 vitesh dhe kam 2495 redaktime, duke hequr redaktimet e fshira (276) dhe redaktimet gjysmeautomatike (409).[4] Ka disa muaj që nuk kam qenë aktiv, megjithatë tani jam rikthyer dhe mendoj se do të qëndroj për një kohë të gjatë këtu dhe privilegjet e administratorit do të më ndihmonin mjaft, sidomos në punën time kundër vandalizmit. --Olsi (diskutimet) 13 gusht 2015 03:30 (CEST)

Votimi

 • Symbol support vote.svg PËR — Kupton thelbin dhe mënyrën e funksionimit të Wikipedias, kaq. – AMMARTIVARI DISKUTO 13 gusht 2015 10:10 (CEST)
 • Symbol support vote.svg PËR --Liridon (diskutimet) 13 gusht 2015 14:39 (CEST)
 • Symbol support vote.svg PËR --Me shpresë se nuk do të jet aktivitet kryesor vandalizmi, por edhe kontributi me artikuj.--PLANETI DISKUTO 14 gusht 2015 09:54 (CEST)
 • Symbol oppose vote.svg KUNDËR -- Votoj me bindje të plotë kundër për dy arsye bazike dhe disa të tjera më të vogla. 1. Olsi vendosi një lajmërim në Wikipedia pa u këshilluar më parë me komunitetin, çka tregon se nuk e ka kuptuar mirë që për ndryshime të tilla të rëndësishme duhet të kërkohet aprovimi i komunitetit. Për më tepër lajmrimi në fjalë kishte të bënte me këtë votim çka në gjykimin tim interpretohet si vet-promovim - me synim për të përshpejtuar procesin e votimit. 2. Olsi, dje ka krijuar një robot dhe e ka futur në funksion pa kërkuar miratimin e komunitetit (shiko: Përdoruesi_diskutim:Olsi#Roboti_u_bllokua). Gjithashtu Olsi, nuk është është drejtuar mua, që bllokova robotim, por ka shkuar tek një admin tjetër dhe ka kërkuar largimin e bllokimit prej tij. Kjo është një gjë e rëndë sepse tregon se Olsi nuk i kupton procedurat e Wikipedisë dhe nuk është i gatshëm të diskutojë me qetësi duke dashur t'i anashkalojë procedurat që udhëheqin punën në Wiikipedia. Gjithashtu këtu Përdoruesi_diskutim:Ammartivari#Zhbllokimin_e_robotit ai ka dizinformuar/mashturar/gënjyer administratorin tjetër rreth veprimit tim, kur në fakt unë ia kam shpjeguar arsyen gjatë tek faqja e tij e diskutimit Përdoruesi_diskutim:Olsi#Roboti_u_bllokua. -- Mr.Pseudo 17 gusht 2015 14:52 (CEST)
 • Symbol support vote.svg PËR Kontributi i Olsit në redaktimin e artikujve që nuk kanë të bëjnë me politikanë shqiptarë është për tu lavdëruar. Shpresoj që të mos e shfrytëzojë këtë privilegj për t'iu kundërvënë administratorit Mr.Pseudo ----Lerriklo (diskutimet) 17 gusht 2015 1:11 (CEST)
 • Symbol oppose vote.svg KUNDËR - Unë nuk jam kundër aktivitetit tuaj, por të qenit 5 vite dhe numri i caktuar i redaktimeve nuk duhet marrë për bazë për të marrë përgjegjësi. Sapo kontrollova kronikën e veprimeve dhe vura re se ke bërë disa ndyshime sistematike me vlerë, por që janë një veprim i fundit i intensifikuar. Në anën tjetër aktiviteti i 2 viteve të fundit përmbledh shumë pakë aktivitet thelbësorë. Mendoj se ngritja juaj për administrues nuk është e patjetërsueshme meqë për momentin hapësira ka administrues aktiv dhe problemet eventuale mund të evitohen shpejtë. Unë u sugjeroj, madje duke u bazuar së fundi edhe me problemet me një ish administrues, të kaloni edhe më shumë kohë aktive për të fituar besimin e komuniteti dhe për tu dalluar me aktivitetin tuaj. Puntori (diskutimet) 20 gusht 2015 10:57 (CEST)
 • Symbol support vote.svg PËR -- I arsyeshem. Arianit (diskutimet) 20 gusht 2015 20:15 (CEST)
 • Symbol support vote.svg PËR -- Franx 27 gusht 2015 17:44 (CEST)

Diskutimi

Bazuar tek votimi më sipër, përdoruesit Olsi i është dhënë roli administrues.Puntori (diskutimet) 4 shtator 2015 17:28 (CEST)

1l2l3k (i miratuar)

1l2l3k (diskutim · kontribute))

 • I plotëson gati të gjitha kushtet për të qenë admin, me përjashtim të rregullit për të qenë i regjistruar në Wiki për më shumë se 3 muaj (më 28 tetor i bën 3 muaj), por meqenëse votimi zgjat 15 ditë atëherë para se të kryhet votimi këtu do ta ketë plotësuar edhe këtë kusht.

Përdoruesi 1l2l3k është luftëtar i palodhshëm në ndërtimin e cilësisë, gjithnjë duke iu përmbajtur vijës së Enciklopedisë Wikipedia, mësimeve dhe rregullave të saj. Një ndër kontributet më të mëdha të tij është zbrazja e backlogut të artikujve të pashqyrtuar, iniciativë e nisur nga ai dhe barrën kryesore të së cilës e ka bartur ai vetë. Ia vlen të theksohet se backlogu kishte mbi 5000 artikuj të pashqyrtuar të cilët datonin deri para 5-6 viteve, dhe të cilët i ka spastruar me durim gjatë fundit të shtatorit dhe tetorit. Besoj se po të kishte teseren e Adminit do të kontribonte edhe më shumë, sidomos kundër vandalistëve, ndaj mendoj se nuk do të ishte keq t'ia jepnim këtë pozitë.Udha (diskutimet) 17 tetor 2017 20:16 (CEST)

Votimi

 • Symbol support vote.svg PËR Udha (diskutimet) 17 tetor 2017 20:16 (CEST)
 • Symbol support vote.svg PËR - Një ndër nominimet më të qëlluara. --Λeternus 18 tetor 2017 14:20 (CEST)
 • Symbol support vote.svg PËR - Për redaktimet shumë të mira.Resnjari (diskutimet) 18 tetor 2017 18:47 (CEST)
 • Symbol support vote.svg PËR - I palodhshëm Tiimiii 23 tetor 2017 23:29 (CEST)
 • Symbol support vote.svg PËR - Është përdorues i ri por ka vepruar shumë mirë deri tani: e ka besimin tim. — B A T O (diskutimet) 24 tetor 2017 00:39 (CEST)
 • Symbol support vote.svg PËR — Nuk kam njohuri mbi përdoruesin 1l2l3k për shkak se nuk jam më shumë aktiv në Wikipedia. Por me aq sa kam parë më duket përdorues premtues që ia vlen ta emërojmë të paktën si administrator të përkohshëm dhe mandej administrator të rregullt.   // tëfcí // bisedho 25 tetor 2017 18:58 (CEST)
 • Symbol support vote.svg PËR -Përdorues premtues, jam për administrator të përkohshëm.--PLANETI DISKUTO 25 tetor 2017 19:22 (CEST)
 • Albanian GA.svg PËR — Pasi sot, përdoruesi i kandiduar zytarisht është në garë edhe në pajtim me mendimet e përdoruesve të mëparshëm shpreh votën time. Njëkohësisht mbështes sugjerimin e përdorues Planetit dhe Tëfcít, shkak përvoja me përdoruesin Mr Pseudo. – AT44 (diskutimet) 28 tetor 2017 15:16 (CEST)
  • Symbol keep vote.svg U miratua me 8 vota PËR, asnjë kundër, 1l2l3k merr titullin Administrues i përkohshëm.--Liridon (diskutimet) 31 tetor 2017 09:47 (CET)

Diskutimi

 • Koment: E pranoj kandidimin. Do të doja të falenderoja Përdoruesin Udha për besimin dhe kandidimin, që ishte një surprizë e bukur për mua. Kam pasur kënaqësinë të punoj e të komunikoj me të, si dhe me shumë të tjerë, si Liridoni, AT44, AXRL, Tytuu, Resnjari, Arianiti, Puntori, Tiimiii, Aeternus, e të tjerë wikipedianë të palodhur. Gjithsesi, meqë shumë wikipedianë të vjetër, që i kanë dhënë shumë këtij komuniteti në vite, mund të mos kenë njohur sa duhur për të më votuar për detyrën e administratorit, do të ofrohesha që, nëse keni pyetje për mua para se të votoni, ju lutem bëjini, dhe s'do përtoj të përgjigjem. Në këtë mënyrë, nga përgjigjet e mia mund të krijoni edhe një ide se si mendoj që të jem një admin i mirë. Kjo do jetë gjithashtu edhe mundësi që të jem i pari kandidat që i nënshtrohet një procesi pyetjesh, praktikë e mirë e wikit anglisht. --1l2l3k (diskutimet) 18 tetor 2017 02:20 (CEST)
 • Koment: Do të doja shumë që të praktikojmë një proces si enwiki, edhe me Olsin e kemi diskutuar, mirëpo duket se edhe kësaj rradhe nuk mundëm ta bëjmë. Por kemi mundësi të përdorim një mënyrë tjetër që meta në përgjithësi ka, dhe si funksionalitet është i ri në sqwiki, privilegje të përkohshme. E vlerësoj punën dhe aktivitetin e deritanishëm të përdoruesit 1l2l3k, por arsyeja e privilegjeve të përkohshme për 1 vit janë për shkak se përdoruesi është i ri, nuk jemi në nevojë urgjente për një administrator më shumë (nuk ka nivel të lartë të vandalizmit në sqwiki), për shkak të eksperiencave jo të mira që kemi pasur në 2 vitet e fundit me ish-administrues dhe për shkak se pas një periudhe administratorët bëhen pasiv. Qëllimi i titullit të përkohshëm është që të shihet puna e administratorit në një vit dhe nëse aktiviteti është i pranueshëm për komunitetin, merr titullin e përhershëm pa ndonjë votim/diskutim pas një viti.--Liridon (diskutimet) 31 tetor 2017 09:47 (CET)
 • Koment: Falenderoj votuesit dhe mbyllësin e votimit për besimin. Premtoj që, si administrator, do mundohem të lehtësoj ata wikipedianë që ofrojnë përmbajtje dhe ngritje cilësie në artikuj. Rritja e cilësisë bëhet me prezencë dhe editime të mëdha ose të vogla që ua përmirësojnë artikullin të rinjve, dhe i ndihmon të rrijnë e të kontribuojnë në artikuj të tjerë. Gjithashtu, bëhet me komunikim të mirë dhe ndjenjë shërbimi. Këtë e kam parë te administratorë të suksesshëm dhe që kanë qendruar gjatë. Në përgjithësi administratorët e sqwikit janë njerëz që shtojnë përmbajtje, dhe kjo është gjë e mirë. Po për këtë s'kam nevojë të jem administrator. Veglat e administratorit premtoj që do i përdor për të ngritur cilësinë, me autoritetin e administratorit dhe me përdorimin e veglave, për të cilat do kem nevojë për ndihme nga administratorët aktuale, të cilëve do u bëj pyetje herë pas here, si dhe për të luftuar vandalizmin me zgjuarsi. Bllokimet, nëse duhet t'i bëj, do jenë vetëm të merituara dhe vetëm në dobi të mbrojtjes së wikit, e jo kundër individit. Ka arërsye të ndryshme pse njerëzit vandalizojnë dhe ka edhe mollë të kalbura, që janë në wiki për arësye jokonstruktive, po shumica absolute e njerëzve duan korrektësi në informacion dhe ndihmojnë. Për mua gjëja më e rëndësishme është rritja e frymës së bashkëpunimit dhe formimi i wikipedianëve të rinj, ngritja e numrit të referencave, dhe e standardit të gjuhës shqipe nëpër artikuj. Përgjegjësia jonë është goxha e madhe pasi sqwiki lexohet nga 10 milionë shqiptarë në dhjetëra shtete, nga ku dy (e shpresojmë tre së shpejti) e kanë shqipen gjuhë zyrtare, si dhe nga të huaj. Nëse ndihmoj në mbajtjen e rritjen e kësaj fryme bashkëpunimi, rezultati do shihet në ngritjen e cilësisë, si dhe në ngritjen e numrit të artikujve në sqwiki. Gjithashtu dua të qetësoj gjithkënd që nuk do jem "meteorë' në sqwiki, po do rri këtu për një kohë të gjatë. Zemra ma do që të shoh sqwikin të arrijë 1 milionë artikuj në një ditë jo shumë të largët. --1l2l3k (diskutimet) 31 tetor 2017 15:00 (CET)

DossierK. (i mohuar)

DossierK. (diskutim · kontribute))

 • Nje nder arsyjet perse po paraqes kandidaturen time per admin eshte se jam i inkuadruar ne wikipedia qysh ne vitin 2010 ku edhe kam pasur disa editime qysh ne ate kohe, kur disa faqe nuk ekzistonin fare kurse edhe ato qe pak qe ishin kane qene te cunguara ( nese u kujtohet perdorueseve me te vjeter edhe vet wikipedia i quante keto faqe te "artikull i cinguar" ne anen e majte siper). Nje kohe nuk kam mund me qene aktiv ne wikipedia per shkak te angazhimeve universitare dhe pas , mirepo tani qe u ktheva ne vendlindje dhe pash disa nga redaktimet e mija te hershme, doren ne zemer nuk eshte se kishin pesuar shume ndryshime , shum prej tyre ishin mbetur ne editime te vitit te larget 2010-2011, per kete kam fakte ku pashe se disa shkrime te cilat une kam bere dhe qillimisht i kam gravitur per tu sigurar nese ne vitet ne vazhdim ato do te ndryshoheshin , por quditrisht nuk kishte ndodhur diqka e till, andaj edhe e pashe te nevojshme tani te inkuadrohem me shume ne menyre qe wikipiedia-n ne gjuhen shqipe t'ia kthejme dinjitetin duke pare se si shtetet fqinje kane avancuar ne wikipiedia ne gjuhen e tyre, jo qe jane me te mire se ne , por angazhimi i tyre me i madhe.

P.S: Kerkoje falje per mos perdorim te shkronjes "ë" dhe te gjitha gabimeve te tjera gjuhesore nese gjenden , mirepo te gjitha keto jane si arsyje qe teksti te shkruhet me shpejte dhe te mos humbasim kohe, por kjo nuk do te thote se ne shkrimet tona duhet ti anashkalojme gabimet gjuhesore ANJEHERE.

Votimi

 • Symbol oppose vote.svg KUNDËR: Keni bërë vetëm 40 editime në 8 vjet, dhe nuk janë të mjaftueshme për kandidim, pasi nuk përmbushen kushtet minimale për administrator (të paktën 1000 editime). Këto kushte janë të paraqitura më lart në këtë faqe. Asgjë personale kundër jush, po kushtet nuk janë mbushur ende. --1l2l3k (diskutimet) 8 janar 2018 00:47 (CET)
 • Symbol oppose vote.svg KUNDËR: Nuk plotëson kushtet, dhe momentalisht ka mjaftueshëm administratorë aktiv.--Liridon (diskutimet) 8 janar 2018 10:13 (CET)
 • Symbol oppose vote.svg KUNDËR - Shumë pak kontribute. Sidoqoftë, kjo nuk duhet të të dekurajojë: përkundrazi, vazhdo të kontribuosh, dhe secili nga ne me qejf do të të japë votën në të ardhmen. --Λeternus 8 janar 2018 14:07 (CET)


Astronomi06 (i mohuar)

 • ish Zmarlind5, po e paraqes veten për arsye se mendoj se i kam përmbushur kërkesat e duhura, kontriboj në Wikipedia që nga Nëntori i vitit 2016 dhe kam bërë më shumë se 2500 redaktime dhe diku mbi 850 faqe(196 artikuj) të krijuar. Jam i vetëdijshëm për punën që kam bërë, kritikat i kam marrë si ndihmë që të ndryshoj gabimet e mia, jam komunitativ me administratorët dhe userët tjerë si : Liridon, Planeti, Olsi, 1l2l3k e shumë të tjerë. Pres vendimin, ju faleminderit për mirëkuptim ! Astronomi06 (diskutimet) 14 Shkurt 2018 00:23 (CET)

Votimi

 • Symbol support vote.svg PËR — Mendoj se ka deshmu dhe ka arrite nivelin qe te jete administrator. –PLANETI DISKUTO 14 Shkurt 2018 08:01 (CET)
 • Symbol support vote.svg PËR — Mendoj se i ka përmbushur të gjitha kriteret dhe është i përgjegjshëm . –Bledi.hoxha (diskutimet) 14 Shkurt 2018 13:42 (CET)
 • Symbol oppose vote.svg KUNDËR — Është një përdorues aktiv dhe i mirë, por nuk mendoj se ka njohuri të plota teknike për Administrator. --Liridon (diskutimet) 14 Shkurt 2018 16:27 (CET)
 • Symbol oppose vote.svg KUNDËR — Shih arësyet poshtë. --1l2l3k (diskutimet) 14 Shkurt 2018 17:05 (CET)
  • Arësyet e votës së përdoruesit 1l2l3k: Nuk mendoj që është gati. Përgjigjja ndaj pyetjes së parë tregon qartësisht që nuk kupton rolin e administratorit. Për mua, mbas asaj përgjigjeje, nuk ka as nevojë për pyetje të tjera, pasi do nxirnin akoma më shumë lakuriq faktin që përdoruesi nuk është gati. Po, është në përgjithësi njeri pozitiv, po është akoma në hapat e para si wikipedian. Në tetor 2017 i dhashë statusin e kontrolluesit, po më është deshur t'i komunikoj vazhdimisht gabime. Gjithsesi dua të shtoj se përdoruesi thotë që ka aftësi të mira komunikimi. Unë nuk kam pasur mundësi t'i shoh këto aftësi. Në marrëdhëniet që kam pasur me përdoruesin Astronomi06 kam mbetur i zhgënjyer nga komunikimi me të, ku ai shpeshherë nuk reagon fare ndaj gabimeve që unë i tregoj që ka bërë. Mjaft të shihet faqja e tij e diskutimit, ku shumica e gjërave që unë them s'kanë përgjigje, apo reagim, gjë që vërteton që ai nuk kupton ose nuk do të kuptojë ku është problemi. Le të jap ca shembuj. Astronomi06 con për grisje artikuj që nuk janë fare për grisje, si Nikolla Zdrulli, apo fshin gjithë përmbajtjen e artikullit dhe pastaj e con për grisje, gjë për të cilën u paralajmerua nga Liridoni disa herë. Nëse Astronomi06 do kishte pasur veglat, këto artikuj do na kishin lënë shëndenë me kohë. Gjithashtu, shihni gjendjen e një prej artikujve të bërë nga Astronomi (Germadhat e Malit të Shëlbuem (Akrolis)). Nuk është as i kategorizuar. Kur i thashë ta përmirësonte, më injoroi. Së fundmi, shumica e artikujve të ndërtuar nga Astronomi06 vjen nga nje projekt i Liridonit, ku detyra e tij ishte të bënte copy paste të artikujve vendbanime të Spanjës e Francës, skriptin e të cilëve e kishte bërë gati Liridoni që më parë. Une akoma s'kam parë ende një artikull të saktë të bërë nga hici, bile as të perkthyer nga Astronomi06. Administratori është një figurë cilësitë e të cilit janë të lidhura në mënyrë të pazgjidhshme me besueshmërinë e sqwikit dhe për arësyet e mësipërme mendoj që Astronomi06 këto cilësi nuk i ka, pra vota ime është negative. --1l2l3k (diskutimet) 14 Shkurt 2018 16:58 (CET)
 • Symbol support vote.svg PËR — I përgjegjshëm në punë, mendoj se i ka përmbushur kriteret. Artibrahimi1974 (diskutimet) 14 Shkurt 2018 22:15 (CET) (Përdorues i ri 2 javë, nuk plotëson kushtin për të votuar)
 • Symbol oppose vote.svg KUNDËR — Përdorues i mirë, por jo akoma gati për statusin e Administruesit. Shpresoj që vendimi i kësaj kandidature mos të ndikoj në kontributin cilësor që @Astronomi06, po i jep Wikipedia-s. – Βατο (diskutimet) 15 Shkurt 2018 12:29 (CET)
 • Symbol oppose vote.svg KUNDËR — – Në përputhje me mendimin e përdoruesit Liridon – AT44 (diskutimet) 15 Shkurt 2018 19:47 (CET)
 • Symbol support vote.svg PËR — I përgjegjshëm dhe komunikativ, mendoj se i ka përmbushur kriteret e duhura Lenti.Halili (diskutimet) 16 Shkurt 2018 14:43 (CET)
 • Symbol oppose vote.svg KUNDËR — Përdorues për statusin e Administruesit jo i knaqshem dhe NDUKUAR nga grupacionet ADMIN.?! - (diskutimet) Koka.

Diskutimi

 • Duke pasur parasysh se ne sqwiki kemi disa administratore aktive, dhe shkalla e vandalizmit eshte ulur, gje qe nuk e pershpejton nevojen per administratore te ri. Prandaj per kandidatin @Astronomi06, kam disa pyetje qe shpresoj se mund te na pergjigjet dhe ne te kemi nje bindje me te qarte per te.
 1. Cfare mendoni se mund te ndihmoni (aftesi qe adminet e tjere nuk e kane, kontribut ne nje fushe ku asnje admin nuk punon) ne ekipin e administratoreve nese ju miratoheni si administrator?
 2. Gjate kontributit tuaj si redaktor, cila eshte ajo pune qe ti nuk mund ta besh pa titullin administrator? --Liridon (diskutimet) 14 Shkurt 2018 15:03 (CET)
 1. Pyetja 1: Në laminë e sportit e veqmas në Futboll me krijimin e shumë klubeve dhe emrave të famshëm Futbollistik duke marrë parasysh se 70% e Futbollistëve Shqiptarë nuk kanë artikuj personal. Pastaj shumë klube nuk ekzistojnë fare gjë që më ka shtyrë të kontriboj në Sq.Wiki
 2. Pyetja 2: Më mungon privilegji që ti bllokoj user-ët të cilet përpiqen të bëjnë vandalizma të ndryshëm dhe të gris artikujt komplet të cilët janë poashtu me përmbajtje joenciklopedike ! Astronomi06 (diskutimet) 14 Shkurt 2018 15:19 (CET)
Faleminderit @Astronomi06,. Për krijim të artikujve të futbollistëve/klubeve nuk është patjetër një titull Administratori. Shkalla e bllokimeve në sqwiki është e ulët, mesatarisht më pak se 1 në javë, ndoshta përdoruesit me IP më shpesh.--Liridon (diskutimet) 14 Shkurt 2018 16:24 (CET)

Tiimiii (i mohuar)

Tiimiii (diskutim · kontribute))

 • Arsyeja për paraqitjen e kërkesës për kandidat: Dua të sponsorizoj përdoruesin @Tiimiii, për administrator në sqwiki. Tiimiii është një njeri jashtëzakonisht i sjellshëm dhe korrekt. Kam pasur marrëdhënie të shkëlqyera me të, dhe mendoj që ka stofin e administratorit. Kam pritur ta bëj këtë sponsorizim ekskluzivisht për t'i dhënë më shumë kohë komunitetit, pasi, për mendimin tim, Tiimiii e meriton, dhe e kam parë që në fillim të editimeve të tij, po jo të gjithë kanë pasur mundësinë ta shohin punën e tij. Në wiki ka më shumë se një vit dhe ka kryer më shumë se 5000 editime, nga të cilat rreth 1400 artikuj të rinj (~1035 në mainspace), sidomos për gjuhët, ku ka kontribuar jashtëzakonisht. Është e stërmadhe puna e tij në listën e Artikujve që secila Wikipedia duhet t'i ketë, dhe shumë prej 1035 artikujve që Tiimiii ka shkruar është thjesht pse ato artikuj janë në atë listë, e Tiimiii ka kontribuar për të përmirësuar sqwiki-n, e jo pse ka një axhenda personale për artikuj të caktuar: kjo tregon sa zemërgjerë ka qenë ai me kohën e tij për të kontribuar për këtë projekt. Akoma më e madhe ka qenë puna e tij si kontrollues, ku mendoj që ka vendin e dytë në sqwiki me më shumë kontrollime (rreth 16000; i pari është @Liridon,, me 36000: të më falni nëse gaboj e kam harruar ndonjë tjetër). Është pikërisht kjo lloj pune që na lejon të kemi më shumë redaktorë në të ardhmen, duke pasur sa më shumë administratorë aktivë: Tiimiii, me statusin e administratorit, dhe me aftësitë e tij të vërtetuara të kontrolluesit, do mund të bëjë punë të dyfishtë, të cilën tani për tani vetëm pak e bëjnë: të japi veglat e redaktorit kontribuesve të rinj që e meritojnë, si dhe të mund të bllokojë vandalë, pa pasur nevojë të shkojë te administratorë të tjerë. E fundmit, ai ka njohuri të mira për shquarsinë e artikujve, dhe do mund të grisë faqe që janë krijuar në mënyrë vandale pa pasur nevojën e administratorëve të tjerë, apo t'i çojë në WP:VPG. Mendoj, pra, që mund të shtojmë lehtësisht një administrator tjetër në sqwiki, për ta rritur forcën e komunitetit tonë me dikë që është i pasionuar pas wiki-t, është i besueshëm, dhe që unë personalisht mendoj nuk do i abuzojë kurrë veglat, bazuar në sjelljen e tij deri tani. Pyetje ndaj tij janë të mirëpritura. Ju falenderoj! --1l2l3k (diskutimet) 5 korrik 2018 17:10 (CEST)

Votimi

 • Symbol support vote.svg PËR — Si sponsor. –1l2l3k (diskutimet) 5 korrik 2018 17:10 (CEST)
 • Symbol support vote.svg PËR — Ai është një redaktor i mirë dhe mund të ndihmojë komunitetin të wikipedias shqip. Resnjari (diskutimet) 5 korrik 2018 19:22 (CEST)
 • Symbol support vote.svg PËR — Kontribues i mirë prej kohësh në komunitetin e Wikipedia-s. S'ka ngurruar të më ndihmojë personalisht disa herë në artikuj me të cilët kam qenë duke punuar. - Klein Muçi (diskutimet) 6 korrik 2018 15:23 (CEST)
 • Symbol support vote.svg PËR — Tiimiii eshte nje nga kontribuesit me te mire. Shume i vullnetshem dhe komunikues, pa dyshim i afte per te perdorur privilegjet e adminit ne menyren e duhur. Ky kandidim eshte nje rrjedhoje natyrale e punes se mire te bere nga Tiimiii. Ktrimi991 (diskutimet) 9 korrik 2018 00:47 (CEST)
 • Symbol support vote.svg PËR — E kam parë që nga fillimi. Brenda një viti ka kryer një punë të shkëlqyer, sipas mendimit tim një nga përdoruesit më të mirë në sq.wiki: e meriton të bëhet Sysop. — Βατο (diskutimet) 23 korrik 2018 11:44 (CEST)
 • Symbol oppose vote.svg KUNDËR — Derisa ska kohë të jap përgjigje, të pranoj kandidimin, dhe nuk e di nëse mund ti japim titull një përdoruesi që sështë aktiv. Qështje tjetër është nëse është teknikisht i përgatitur për të dhënë diçka më shumë. --Liridon (diskutimet) 17 gusht 2018 14:36 (CEST)

Diskutimi/Pyetje

 • Duke pasur parasysh se ne sqwiki kemi disa administratore aktive, dhe përsëri mendoj se skemi nevoj për administrues shtesë, dhe shkalla e vandalizmit nuk është e lartë. @Tiimiii,, së pari duhet të pranosh kandidaturën, dhe më pas, ngjashëm si për kandidaturat e mëparshme, të cilat përcaktojnë votën time ndoshta edhe të disa përdoruesve të tjerë, kam dy pyetje:
 1. Çfarë mendoni se mund te ndihmoni (aftesi qe adminet e tjere nuk e kane, kontribut ne nje fushe ku asnje admin nuk punon) ne ekipin e administratoreve nese ju miratoheni si administrator?
 2. Gjate kontributit tuaj si redaktor, cila eshte ajo pune qe ti nuk mund ta besh pa titullin administrator? --Liridon (diskutimet) 26 korrik 2018 10:11 (CEST)

Rregullat thone qe kandidati duhet te pranoje kandidaturen. Kane kaluar gati 2 muaj dhe perdoruesi ende nuk eshte pergjigjur, prandaj mendoj se ky votim duhet te mbyllet dhe kur Tiimiii te rikthehet mund te kandidoje perseri, ose ta kandidoje dikush tjeter. --Olsi (diskutimet) 2 shtator 2018 12:51 (CEST)

@Olsi, Une kisha propozuar te faqja e diskutimit që të prisnim deri në 30 shtator, meqë Tiimiii ka një situatë personale të veçantë. Shih diskutimin atje. --1l2l3k (diskutimet) 7 shtator 2018 15:55 (CEST)
Shënim: Kandidati nuk e pranoi kandidaturën. Si rrjedhim, edhe pse ai mori vota të mira, kjo kandidaturë mund të konsiderohet e falimentuar. Asgje s'e pengon Tiimiii-n të kandidojë në të ardhmen. Ndërkaq i uroj gjithë të mirat dhe i kërkoj ndjesë komunitetit për këtë kandidim të dështuar.--1l2l3k (diskutimet) 25 shtator 2018 21:06 (CEST)

Βατο (i miratuar)

Po sponsorizoj si administrator të përkohshëm përdoruesin @Βατο,. Me praktikën e re të sqwikit, ku kandidaturat janë për një periudhë 1 vjetore dhe pastaj zgjatet për më tutje, procesi është më i thjeshtë dhe kërkon kandidaturë vetëm një vjecare, qe pastaj mund të shtyhet. Βατο ka dy vjet në sqwiki dhe ka bërë një punë të mirë në shumë pjesë të projektit. Ka gjithsej ~2600 editime, dhe c'më pëlqen është se ato editime jane në një numër të madh artikujsh. Ka krijuar 27 artikuj te rinj, dhe ka kontribuar në backlogun e ndryshimeve te paaprovuara me ~2900 aprovime. Gjithashtu shpesh shkon e sheh artikujt e rinj dhe i "flag" nëse kanë probleme për administratorët. Kjo e fundit është dicka që ha kohë, dhe mendoj që Bato e ka stofin që ta bëjë vetë grisjen, pasi ka treguar pjekuri. Gjithashtu mund t'i përdori veglat në vende të tjera të wikit, si për shembull me mbrojtje artikujsh, kur ta shohi të arësyeshme. Për pyetje mbi specificitete se ku tjetër mund të ndihmojë ai, mund t'i bëni pyetje më poshtë. 1l2l3k (diskutimet) 13 janar 2019 20:53 (CET)

Votimi

 • Symbol support vote.svg PËR — Si sponsor. –1l2l3k (diskutimet) 13 janar 2019 20:53 (CET)
 • Symbol support vote.svg PËR - @Βατο është një nga redaktoret më të mirë, dhe të këtillë njerëz na duhen si administratorë në wikipedia.Resnjari (diskutimet) 14 janar 2019 22:35 (CET)
 • Symbol support vote.svg PËR - Isha neutral por u josha pas fjalëve të tij në lidhje me ndihmën te kategoritë, faqet e udhëzimeve e stampat. Ka disa kohë që them se është e nevojshme të punohet goxha në atë aspekt. - Klein Muçi (diskutimet) 15 janar 2019 13:55 (CET)
 • Symbol support vote.svg PËR bazuar ne punen e mire qe po ben. Wikit i duhen sa me shume editore te gatshem dhe te afte per te ndihmuar dhe Bato me privilegjet e adminit do te ishte nje i tille. Ktrimi991 (diskutimet) 16 janar 2019 23:19 (CET)
 • Symbol support vote.svg PËR Dakord ne parim me çdo qendrim te siperthene, Bato ka nje qasje shume te pjekur, gje qe do te ndihmonte çdo bashkepunim duke qene admin.--GrepfrutAroma (diskutimet) 19 janar 2019 17:54 (CET)
 • Symbol support vote.svg PËR Është një nga me te miret; eshte i gatshem te bashkpunoj perhere (flas nga pervoje personale) dhe nuk heziton asnjehere per te te ndihmuar. Eshte i komunikueshem dhe i sjellshem, dhe mendoj se me te adm, wikipedia shqip do te ec me mir. Te uroj fat. Sadsadas (diskutimet) 1 shkurt 2019 23:07 (CET)
 • Symbol support vote.svg PËR --Liridon (diskutimet) 6 shkurt 2019 23:10 (CET)
  • Symbol keep vote.svg U miratua me 7 vota PËR, asnjë kundër.--Liridon (diskutimet) 6 shkurt 2019 23:10 (CET)

Diskutimi

Reagimi i kandidatit të sponsorizuar

E pranoj kandidimin dhe falenderoj @1l2l3k, për sponsorizimin dhe besimin që më ka dhënë. Gjithashtu falenderoj paraprakisht votuesit që do marrin pjese këtu. Qëllimi im është mirëmbajta, përmirësimi dhe zhvillimi i sq.wiki-t. Fillova redaktimet e mia këtu pas 6 muajsh aktiviteti në it.wiki ku mora përvojën e veprimeve kundër vandalizmave dhe ku mësova rregullat themelore të Wikipedia-s. Përveç artikujve, enciklopedia jonë duhet të zhvillohet ende në pjesen e kategorive, stampave dhe faqeve të udhëzimeve, pra, në nivelin bazë të saj. Do të përpiqem sa më shumë që të jetë e mundur për të mirën e këtij komuniteti. — Βατο (diskutimet) 13 janar 2019 22:25 (CET)

Klein Muçi (i miratuar)

Klein_Muçi (diskutim · kontribute))

 • @Klein Muçi, është një përdorues me përvojë shumëvjeçare: ka kontribuar në Wikipedian në shqip që nga viti 2013. Si redaktor ka graduar tre artikuj në nivelin e përkryer. Në vitin 2018 mori privilegjet e administruesit në Wikicitate, ku ka kryer një punë të shkëlqyer duke rritur cilësine e projektit. Është i sjellshëm dhe komunikues, njeh mirë rrethanat e komunitetit dhe udhëzimet e Wikipedias. Ka njohuri të thella mbi faqet ndihmëse, disa prej të cilave i ka krijuar vetë. Privilegjet e administruesit do ta ndihmojnë në përmirësimin dhe mirëmbajtjen e enciklopedisë. — Βατο (diskutimet) 16 prill 2019 10:54 (CEST)

Votimi

 • Symbol support vote.svg PËR Bato i tha të gjitha fjalet e mira ne pershkrim megjithate do them disa edhe un: Kleini me ka ndihmuar sa here i kam kerkuar ndihme, nk merzitet, perhere eshte pozitiv, me te eshte e thjeshte te komunikosh. Ishte ai qe i dha jete projektit te futbollit dhe hapi nje kapitull te ri ne wikipedian shqip. Sigurisht me ka ndihmuar personalisht ne kandidimet qe une kam bere me artikujt e perkryer dhe te mire, duke kontrolluar faqet dhe duke m treguar se cfar bere sakt e cfar gabim, edhe pse futbolli nuk eshte fusha e tij, cka i jep me shume pike. Uroj qe kandidimi i tij te perfundoj shpejt dhe ai te fitoj sa me shpejt privilegjet. E meriton :)) Sadsadas (diskutimet) 16 prill 2019 16:41 (CEST)
 • Symbol support vote.svg PËR - me përvojën që ka marrë si Administures në sq.wikicitate, dhe punën që bën në sqwiki, besoj se Klein e meriton këtë privilegj.--Liridon (diskutimet) 16 prill 2019 23:52 (CEST)
 •  Koment: — Kleini më ka ndihmuar të njihem me sqwiki dhe projektet e saj dhe më ka mësuar gjatë rrugës sesi të jap kontributin tim në to. Ka pasion për punën në Wikipedia dhe është një mësues shumë i mirë. — Alva Mihaj (diskutimet) 17 prill 2019 08:28 (CEST)
 • Symbol support vote.svg PËR - Në fillim nuk e kam ditur se edhe unë mund ta redaktoj Wikipedia-n, kam menduar se njerëzit që redaktojnë aty, duhet të kenë privilegje të larta, por më vonë e kuptova se edhe unë mund të redaktoj çdo faqe dhe ta jap kontributin tim në projektet që më pëlqejnë. E gjitha kjo ka ndodhur falë Kleinit. Çdo gjë që nga fillestaret i mësova nga ai. Më mësonte të krijoj faqe të reja, të jap referenca nëpër artikuj e shumë të tjera. Të them të drejtën, nganjëherë e lakmoj, se sa entuziast është në punën që bën, se me sa dashuri dhe pa përtesë kryen shumë punë. Për punën e tij të madhe e të palodhshme, e meriton të zgjedhet administrator! Berishasinan (diskutimet) 17 prill 2019 10:03 (CEST)
 • Symbol support vote.svg PËR - Nese Wikipedia Shqip ka nevoje per nje administrator te ri atehere Klein eshte kandidat shume i mire. --Margott (diskutimet) 19 prill 2019 16:23 (CEST)
 •  Koment: - Për punën shumë të mirë dhe me shumë përkushtim që bën për Wikipedia-n shqip, mendoj që Kleini e meriton me të vërtetë që të jetë administrator. Nuk mund të lë pa përmendur edhe që është i pa përtuar për të ndihmuar të tjerët, këtu: mua. Besara1 (diskutimet) 29 prill 2019 20:26 (CEST)
 • Symbol support vote.svg PËR - Ka pervoje dhe njohuri shume te mira rreth Wikipedias dhe menyres se funksionimit te saj dhe besoj se veglat e administratorit do ta ndihmojne shume ne permiresimin e Wikipedias shqip. --Olsi (diskutimet) 30 prill 2019 23:56 (CEST)

Diskutimi

Reagimi i kandidatit të sponsorizuar

@Βατο, faleminderit për propozimin dhe fjalët e mira! E pranoj kandidaturën.

Në këto 5 vite kam qenë aktiv në mënyra të ndryshme në komunitet. Fillimisht me shkrimin e artikujve në përgjithësi e pas, me themelimin e projektit WikiPotter, u mora më së shumti me shkrimin e artikujve në lidhje me veprën e Roulingut. Pas disa kohësh punë me artikujt fillova të vija re "detajet në prapaskenë" dhe të kuptoja si funksionon organizimi i punës në komunitet me kategoritë, faqet ndihmëse dhe ato teknike. Deri në atë kohë kisha ndihmuar rastësisht në krijimin e Odës së Fillestarëve më pas fillova një punë standardizuese mes kategorive. Kategoria e cungjeve të gjeografisë është rezultat i një pune të tillë. Gjatë kësaj kohe u emërova administrator në Wikicitate, projekt të cilin pata mundësi ta shfrytëzoj dhe si një hapësirë eksperimentale të vogël për të thelluar njohuritë teknike falë komunitetit të vogël aktiv që gjendej atje (e për pasojë, mundësisë së vogël për të shkaktuar probleme). Atje pata mundësi të sillja një modul referimi të përmirësuar, për sa i përket përkthimit, të shoqëruar me dhjetëra kategori e faqe ndihmëse, punë të cilën lehtësisht e sollëm dhe këtu me ndihmën e Batos.

Duke besuar se shpirti i komunitetit është me rëndësi në projekte të tilla, shpeshherë ruaj ndryshimet më të fundit në projekt për të parë vullnetarë që janë aktivë e për të bashkëpunuar me ta. Me Baton më ka rënë rasti të bashkëpunoj shpesh ndërsa së fundmi ringjalla projektin në lidhje me futbollin së bashku me Sadsadasin. Në ndjekje të së njëjtës frymë, së bashku me Baton vumë në punë tërë sistemin e vlerësimeveWikipedia me mbi 250 faqe për të nxitur bashkëpunimin e frytshëm në komunitet.

Çfarë mund të prisni nga unë pasi të bëhem administrator:

 • Unë besoj se faqja kryesore e projektit duhet ristrukturuar. Faqet me rëndësi si Kuvendi apo Administrata mund të nxirren në hapësirën e përngjitur anash ndërsa disa nga rubrikat në hapësirën qendrore mund të bashkohen apo largohen për të dhënë një pamje më pak të ngarkuar për syrin. Një kod i krijuar me stampa dhe jo i vendosur direkt në faqen kryesore gjithashtu mund të jetë ide e mirë për të lehtësuar ndryshimet e tij në të ardhmen. Shikoni faqen kryesoreWikicitate për të pasur një ide të përafërt të propozimit tim (sigurisht, faqja në Wikipedia do të jetë pak më e ngarkuar se ajo në Wikicitate). Ky ndryshim do të jetë i ngadaltë, gradual dhe me diskutime të vazhduara në komunitet.
 • Unë besoj te standardizimi kështu që do të punoj në këtë drejtim në pjesë të ndryshme teknike. Duke filluar që nga mesazhet e sistemit dhe paraqitja grafike e tyre deri te elementët përbërës të faqeve të kategorive e faqeve ndihmëse.
 • Unë besoj te përdorimi i gjuhës shqipe. Për këtë arsye do të propozoj ndryshime në mënyrën si shkruhen titujt e artikujve dhe do të jem i përfshirë në diskutime në lidhje me detaje drejtshkrimore. Gjithashtu do të mundohem të nxis përdorimin e burimeve shqiptare.
 • Unë besoj në modernizimin e projektit. Me punën që kam bërë në grupe të ndryshme fillestarësh kam vënë re që ekziston një vështirësi e vazhdueshme për të konceptuar si natyrale shumë detaje teknike në Wikipedia, detaje ku Wikipedia është pak e vjetruar në konceptim e nuk ndjek rrugën e faqeve të rrjetit në modë këto kohë. Me ndryshime teknike do të përpiqem të veproj mbi këto detaje dhe kur të has në limitime do të kërkoj ndryshime te MediaWiki. Çdo gjë me rëndësi do të diskutohet paraprakisht në Kuvend.
 • Unë besoj në zgjidhjen e problemeve të vogla teknike. Me ndihmën e modulit CS1 kemi zgjidhur shumë probleme në lidhje me burimet. Mijëra probleme mbeten për tu zgjidhur në lidhje me wikitekstin në përgjithësi. Me anë të eksperimentimit dhe ndihmës së veglave të jashtme dhe ato mund të zgjidhen.
 • Unë besoj në mbrojtjen e progresit. Për pasojë faqet teknike që kanë kaluar një proces standardizimi, ato të artikujve që kanë arritur një stad të lartë përsosjeje dhe faqet me rëndësi të veçantë si Kuvendi, faqja për artikujt e përsosur, etj. do të mbrohen ose gjysmë-mbrohen nga unë për të ruajtur progresin e arritur.
 • Unë besoj se bashkëpunimi e bën një komunitet të shëndetshëm dhe se një komunitet i shëndetshëm sjell një progres më të shpejtë. Për pasojë, do të mundohem të gjallëroj sa më shumë projektet, vlerësimet mes anëtarëve dhe bashkëpunimin mes komuniteteve Wikimedia të ndryshme, qoftë dhe atyre në gjuhë të huaja.
 • Unë besoj se çdokush duhet të shkruajë gjatë! Jo realisht. Thjesht ndodh pavarësisht se mundohem të limitohem. Kërkoj mirëkuptim (dhe durim) për këtë detaj. :P

Nëse keni pyetje në lidhje me çështjet e mësipërme apo pjesë të tjera të lidhura me administrimin, janë të mirëpritura te hapësira Diskutim më lartë. Ju rikujtoj se ndryshimet e përmendura më sipër do të jenë ndryshime që do të shtrihen në periudha disa mujore (vjetore) dhe çdo ndryshim mund të ndalohet kurdo që komuniteti vë re probleme në lidhje me të.

Faleminderit! - Klein Muçi (diskutimet) 16 prill 2019 15:34 (CEST)

Sadsadas (i miratuar)

Wikipedia:Administrata/Votimet/Sadsadas

Votimet për burokratë

Ko.S.ystem.OV@ (i mohuar)

  : Kandidoj përdoruesin Ko.S.ystem.OV@ për burokrat.
  ::Sa i përket punës mendoj se vetëm këto informata këtu mjaftojnë, kurse sa i përket sjelleve në këtë komunitet ju i vlerësoni me qendrimet tuaja. (Puntori 9 tetor 2007 10:53 (UTC))

Votimi

 • Symbol support vote.svg PËR - (Puntori 9 tetor 2007 10:53 (UTC))
 • Symbol support vote.svg PËR Eagleal  12 tetor 2007 15:12 (UTC)
 • PËR - Zeke 12 tetor 2007 19:21 (UTC)
  • Zeke, më vjen keq por nuk ke pasur edhe aq redaktime sa për të votuar. Këtë kusht e shtove për të mos lejuar "sockpuppets" para votimit dhe nuk u kundërshtua. Nuk po them që ti je "sockpuppet" por mendoj se duhet të kesh më shumë redaktime (që përkthehen në njohuri të projektit). Dori | Diskuto 22 tetor 2007 03:14 (UTC)
  • Zeke, eshte edituese e mese rregullt tek sq.Wiktionary (edituese e vetme aktive per momentin) dhe me sa di une eshte dhe vezhguese e rregullt tek sq.Wikipedia keshtu qe nuk eshte e drejte te i hiqet drejta e votes. (Puntori 22 tetor 2007 13:04 (UTC))
 • Symbol oppose vote.svg KUNDËR - --Hipi Zhdripi 13 tetor 2007 02:56 (UTC) Njohuri të mangëta në drejtshkim dhe njohjen e shqipes në përgjithësi (8) dhe mangësi në komunikim me përdoruesit tjerë (5).
 • Symbol oppose vote.svg KUNDËR - Leke Mjeku 13 tetor 2007 08:04 (UTC) Jam krejtesisht i nje mendimi me Hipi Zhdripin. Perdoruesi jo vetem qe nuk zoteron mire gjuhen shqipe, i mungojne shume aftesi dhe cilesi, por edhe nuk di te sillet me perdoruesit e tjere. Do te ishte nje fyerje e rende per shqipetaret, dhe Vikipedian shqiptare, nese ajo do te perfaqsohej nga nje njeri i tille. Statistikat e tij mund te jene te gjata, e redaktimet e medhaja, por jo cdo "redaktim" eshte pune, cilesi. Se ai zoteron nje kompjuter e internet, ka kohe te kaloje ne Vikipedia, kjo nuk do te thote te jete burokrati i saj. Per mendimin tim ai as titullin administrator nuk e meriton. Shndet!
 • Symbol support vote.svg PËR Dori | Diskuto 22 tetor 2007 03:14 (UTC)
 • Symbol delete vote.svg U mohua Kandidimi mohohet pasi nuk ka miratim të mjaftueshëm (3 për (ose 4 nëse Zekë lejohet), 2 kundër). Dori | Diskuto 2 nëntor 2007 18:10 (UTC)
  :: OT: Votimi i Zeke pranohet pasi qe ne nje projekt te wikimedisë eshte shume aktiv.
  :::Po shkoja në bazë të rregullave të vëna para kandidimit, por edhe po të quhej ai votim, përsëri s'kishte vota të mjaftueshme. Dori | Diskuto 2 nëntor 2007 18:33 (UTC)
  : Dori, u ndieva pak keq kur pashë se më është mohuar e drejta e votimit por sido që të jet, qenka rregulluar edhe kjo punë. Puntori, faleminderit për plotësimin e të dhënave lidhur me mua. Zeke 2 nëntor 2007 18:54 (UTC)

Puntori (nuk pranoi kandidimin)

E kandidoi Puntori-n per burokrat, eshte nje perdorues shume aktiv dhe i zellshem. --Proud To Be Albanian diskuto°) 2 nëntor 2007 19:05 (UTC)

Falmenderit per propozimin por NUK E PRANOJ, ( Symbol oppose vote.svg KUNDËR ), nuk kam kohe perangazhim me te madh ne wikipedia. (Puntori 5 nëntor 2007 08:13 (UTC))

Votimi

Eagleal (i mohuar)

Mendoj se Eagleal i plotëson të gjitha kushtet për burokrat. Sidomos e çmoj shumë për aftësitë e tij teknike, dhe për zellin e madh që të kontribojë në të gjitha aspektet në Wikipedia.. --Λeternus 3 nëntor 2007 20:51 (UTC)

Votimi


  • Symbol delete vote.svg U mohua Nuk pati votat e nevojshme (4 për, 1 kundër). Dori | Diskuto 20 nëntor 2007 00:53 (UTC)

Λeternus (i mohuar)

Parashtroj per burokrat Aeternusin. Eshte i vetmi nder administratore qe sillet mire e ne menyre te pranueshme, si edhe, mendoj une, eshte i denje per detyren e burokratit. Jam i bindur se ai do ta kryeje kete pune mire, me drejtesi e asnjanesi.

Votimi

 • Symbol support vote.svg PËR -- Leke Mjeku 3 nëntor 2007 22:18 (UTC)
 • Symbol support vote.svg PËR Dori | Diskuto 3 nëntor 2007 23:52 (UTC)
 • Symbol support vote.svg PËR — Dakort 100%, shumë i drejt (ndonjëherë edhe shumë :P). --Eagleal  4 nëntor 2007 00:36 (UTC)
 • Symbol neutral vote.svg ASNJANËS --Proud To Be Albanian diskuto°) 4 nëntor 2007 19:16 (UTC)
 • Symbol oppose vote.svg KUNDËR - mbaj kete qendrim sepse angazhimi i ketij perdoruesi eshte vetem ne nje fushe. Shpresoj ne mirkuptim Aeternus. (Puntori 5 nëntor 2007 08:15 (UTC))

  • Symbol delete vote.svg U mohua Nuk pati votat e nevojshme (3 për, 1 kundër, 1 neutral). Dori | Diskuto 20 nëntor 2007 00:53 (UTC)

Eagleal (i miratuar)

 • Propozoj përsëri përdoruesin Eagleal për detyrën e burokratit. Është administrues, është aktiv, ka njohuri teknike, dhe sa më kujtohet, në votimin e kaluar ky përdorues ka marrur më së shumti vota PËR. Jam i sigurtë se kjo detyrë gjithashtu do t'ia shtojë atij vullnetin që të punojë edhe më shumë. Wikipedia shqip ka nevojë të pashmangshme për burokrat të ri. --Λeternus 26 Maj 2008 17:34 (UTC)

Votimi

A mund të japësh arsyen pse? Kështu duket sikur është prej votës së tij tek kandidimi yt. Dori | Diskuto 27 Maj 2008 23:14 (UTC)

I nderuari z. Dori po te ishte vota ime per shkak se ai ka votuar kunder meje, una nuk do t`i kisha dhen te drejt ne diskutimin tim (nese e keni lexuar). Sa i perket votes sime kunder nuk mendoj se domosdoshmerisht duhet japen arsyet... kandidimi zgjat plot 15 dite dhe une ndoshta edhe mund ta ndrroi mendjen! Mirpo njeher per nje here vota ime eshte kjo.--Niki007 27 Maj 2008 23:43 (UTC)
Mos ma merr për keq, edhe po ta kishe për atë arsye prapë votë e vlefshme do të ishte. Për PËR nuk ka nevojë për arsye, por për KUNDËR është thjeshtë mirësjellje të japësh arsyen. Dori | Diskuto 28 Maj 2008 22:07 (UTC)
Absolutisht nuk e marr per te keq edhe çdo kosultim eshte i mirpritur nga ana ime, edhe mu per kete arsy vendosa te kthehem ne neutral dhe ti jap fund kesaj storje
 • Symbol neutral vote.svg ASNJANËS--Niki007 28 Maj 2008 22:58 (UTC)
 • Symbol support vote.svg PËR Dori | Diskuto 27 Maj 2008 23:15 (UTC)
  • Dori, mendoj që ke bërë një gabim të vogël sepse ke votuar edhe më lartë kështu që po e fshij votën tënde të dytë--Cradel 28 Maj 2008 15:27 (UTC)
   • Oops, kujtova se po votoja për Puntorin më poshtë dhe s'më doli :) Dori | Diskuto 28 Maj 2008 22:07 (UTC)
  • Symbol keep vote.svg U miratua Dori | Diskuto 11 qershor 2008 03:57 (CEST)

Diskutimi

Faleminderit ty Aeternus per kandidimin, dhe atyre qe kane mare, dhe do marin pjese ne kete votim. Me vjen keq qe per shume kohe nuk munda te jem aktiv dhe te jap nje kontribut te ndjeshem dhe tju ndihmoja me shume ketu ne wiki, por isha i mbytur ne pune. Tani besoj se u lirova pak, dhe do mundohem te ndihmoje sa me shume. Nejse ju faleminderit shume. Do te mundohem ta kryej kete detyre sa me mire. --Eagleal  26 Maj 2008 18:51 (UTC)

Po shtoj qe ka edhe perdorues te tjere qe mund te kryejne kete detyre edhe me mire. Puntori ka me shume kohe ketu, si dhe Ko.S.ystem.OV@, Dan-i, Bet_0. --Eagleal  26 Maj 2008 18:57 (UTC)
Besoj se kjo më sipër do të thotë se e pranon kandidaturën? Dori | Diskuto 7 qershor 2008 02:18 (CEST)
Po e kisha pranuar vetem qe kisha harruar ta shkruaja. --Eagleal  7 qershor 2008 13:56 (CEST)

Puntori (i miratuar)

 • Propozoi Puntorin per Burokrat duke marr perbaz punen e tij, respektin ndaj prdoruesve dhe aktivitetin e tij si dhe punen teknike, dhe nese thjesht dikush e meriton per t`u bere Burokrat ai sipas meje duhet te jete Puntori dhe nese ja hidhni nje shikim faqes se diskutimit te tij dhe arhivave te diskutimit te tij do ta vereni se nga ky predoruse kerkohet me se shumti ndihma ne Wikipedian shqip nga te gjith perdoruesit madje edhe te huaj.--Niki007 26 Maj 2008 22:16 (UTC)

Votimi

Diskutimi

 • Edhe pse Puntori herën e ka kaluar e ka cekur se "nuk ka kohë për angazhim më të madh në wikipedia" [5], unë shpresoj se tani ai do të ndryshojë mendje dhe do ta pranojë detyrën e re. --Λeternus 27 Maj 2008 15:49 (UTC)
flm per besimin Puntori 28 Maj 2008 14:10 (UTC)
Puntor, e njëjta pyetje si më sipër, e pranon kandidaturën? Dori | Diskuto 7 qershor 2008 02:19 (CEST)
Po Puntori 7 qershor 2008 22:15 (CEST)


Euriditi (i miratuar)

Euriditi (diskutimetredaktimetbllokimembrojtjegrisjezhvendosje)

 • [Burokrat] Për aq pak sa kamë parë Eruditi është një nga përdoruesit më aktivë këtu në sqwiki. Edhe pse me vjen keqe ta them, mungesa e ime dhe Puntori-t ne çeshtjet administrative vonon shume proçesin e mirmbajtes se ketij projekti. Sqwiki ka nevoje per admin dhe bkrats te rinj, keshtu qe ju spronoj te kandidoni neqoftese ka kandidate me te mire.   eagleal  24 shkurt 2013 17:31 (CET)
Doja te shtoja qe njohurit teknike te tij do te jene akoma me vlefshme me kete flag te ri. (Te vetmit qe programojme? :) --  eagleal  24 shkurt 2013 17:32 (CET)

Diskutimi

Duhet te shkruash ketu poshte neqoftese pranon apo jo. --  eagleal  24 shkurt 2013 17:31 (CET)

Ju falenderoj për kandidimin dhe për votimin. Besoj se në një të ardhme të afërt do të jem shumë më aktiv në Wikipedian shqiptare dhe do t'i shërbej më tepër këtij komuniteti si burokrat. Ju falenderoj për konsideratën dhe ju uroj punë të mbarë. -- Euriditi  25 shkurt 2013 14:25 (CET)

Votimi

 • Symbol support vote.svg PËR Shpresoj qe Eruditi te pranoj :)   eagleal  24 shkurt 2013 17:31 (CET)
 • Symbol support vote.svg PËR - Besoni apo s'besoni, sot kam menduar ta propozoj Euriditin për burokrat :) --Λeternus 24 shkurt 2013 19:00 (CET)
 • Symbol support vote.svg PËR --Planeti (diskutimet) 24 shkurt 2013 23:37 (CET)
 • Symbol support vote.svg PËR --Olsi (diskutimet) 25 shkurt 2013 02:13 (CET)
 • Symbol support vote.svg PËR - Pa koment. Babagjysh (diskutimet) 25 shkurt 2013 11:39 (CET)
 • Symbol neutral vote.svg ASNJANËS -- Mr. Pseudo diskuto 25 shkurt 2013 11:51 (CET) (Shënim: Shpreh vullnetin tim për të abstenuar, pra vota ime e këtushme duhet të quhet e pavlefshme, kjo për shkak të disa ngjarjeve të orëve të fundit. Diskutimet përkatëse mbi këto ngjarje i hapa tek Kuvendi dhe Kristaq Rama)
 • Symbol support vote.svg PËR -- Visi90 (diskutimet) 19 mars 2013 23:10 (CET)
 • Symbol support vote.svg PËR -- Njeriu i duhur. Tetovo boy (diskutimet) 20 mars 2013 00:58 (CET)
Per fat te keq vota juaj nuk mund te pranohet per tani pasi duket se jeni perdorues te rinj, dhe votimi per burokrat kerkon qe te keni nje njohuri te mire te projektit. (Deri tani votimi kalon, keshtu qe nuk duhet ta mirrni keq). Kerkoj ndjese dhe falemindirit gjithsesi. Mund te merrni pjese ne disa projekte qe kane nevoje sqwiki, kerkoni te Wikipedia:Kuvendi. Per çdo sqarim me pyesni --  eagleal  25 mars 2013 22:28 (CET)
 • Symbol support vote.svg PËR -- Nuk e di nese eshte zgjedur ose jo, pasi skam qene aktiv. Por besoj se Euriditi e ka treguar veten se eshte puntor kur ishte perdorues i thjesht, ai vazhdoj gjithashtu kur u be Administrator, dhe besoj se edhe si Burokrat do te punoje edhe me shume.--Liridon (diskutimet) 25 gusht 2013 15:02 (CEST).
 • Symbol keep vote.svgSymbol support vote.svg U pranua me shpejtësi (Speedily approved). Eruditi miratohet si krat 7 Pro, 1 Neutral, 0 Kundra. Per çdo gje mos nguxo te me pyesesh :) Urime! --  eagleal  27 tetor 2013 11:56 (CET)

Liridon (i miratuar)

Liridon (diskutim · kontribute))

 • Është një përdorues me mjaft ekperiencë, i paanshëm dhe ka njohur të mira teknike. Olsi (diskutimet) 27 gusht 2015 14:54 (CEST)

Votimi

Diskutimi

Unë nuk kam nevojë t'i jap privilegjet përdoruesit Liridon meqë titullin e administruesit e mban që më 25 qershor 2009, kur burokrati Eagleal i ka dhënë privilegjin. Me reskept Puntori (diskutimet) 4 nëntor 2015 15:26 (CET)
@Puntori, kandidatura është për burokrat.--Liridon (diskutimet) 4 nëntor 2015 17:30 (CET)
Kërkoj ndjesë për vonesën. Fjalën e ka thënë tashmë komuniteti. Kërkesa për gradimin burokrat te administratorit Liridon aprovohet me 4 vota Pro, asnjë kundër dhe nje votë të pavlefshme (Përdoruesi Cekli829 nuk plotëson kriteret për të votuar). Punë të mbarë! -- Euriditi  4 nëntor 2015 19:14 (CET)
Faleminderit @Euriditi.--Liridon (diskutimet) 4 nëntor 2015 20:00 (CET)

Reagimi i kandidatit të sponosorizuar

Ju falenderoj për kandidimin Olsi. Këtu fjalën kryesore duhet ta thonë burokratët aktual. Besoj se do të jem aktiv në wiki dhe të ndihmojë komunitetin.--Liridon (diskutimet) 27 gusht 2015 15:15 (CEST)

Votimet për heqje privilegjesh

Uni (i miratuar)

 • Asgje personale, gjithçka profesionale.

Arsyet::

 1. Reagime të pa matura dhe të shpejta me përmbajtje negative.
 2. Editime në diskutime të ndryshme duke mos paraqitur identitetin me qëllim që përmbajtja të i mveshet përdoruesit para postues.
 3. Fshierje të përmbajtjeve me qëllim të fshehjes së tyre, dhe me qëllim të përshtatjes së tyre për interesa te tija.
 4. Përçarje mes administruesve dhe përdoruesve duke i paraqitur ata që jan jasht Shqipërisë si jo shqipëtarë.
 5. Mos bashkpunim në zbutjen e konfliktit, por gjithmon me tendencë nënçmimi dhe me tendecë që fjala e fundit të jet e tija.

Me respekt dhe pa anim personal.

P.S. Për këtë përmbajtje është i njohtuar Burokrati përmes emailit personal privat, pra kushdo që e gris të e dijë. (Puntori 9 shtator 2006 17:10 (UTC))

PS: Cfare te dije? Do ja rrush lart e posht apo cfare?

Kërkesa është bërë tek Wikipedia:Kuvendi, teksti është zhvendosur këtu nga Përdoruesi:Dori.

Votimi

 1. Symbol support vote.svg PËR Dori | Diskuto 9 shtator 2006 17:33 (UTC)
 2. Symbol support vote.svg PËR Puntori | (Puntori 9 shtator 2006 17:50 (UTC))
 3. Symbol support vote.svg PËR --Ko.S. diskuto°) 9 shtator 2006 20:27 (UTC)
 4. Symbol support vote.svg PËR --bet_0 10 shtator 2006 09:06 (UTC)
 5. Symbol support vote.svg PËR --Hipi Zhdripi 10 shtator 2006 13:12 (UTC)
 6. Symbol support vote.svg PËR ---Mig 13 shtator 2006 09:16 (UTC)

Reagime

Më vjen keq që Uni sillet kështu se ka dhënë kontribute të mira, por ka treguar që ka abuzuar privilegjet e administruesit pasi bën dhe thirje për luftë që s'kanë të bëjnë fare me projektin. Dori | Diskuto 9 shtator 2006 17:31 (UTC)

 :Hiq tekstin e pa bazuar ne fakte.vTe paralajmeroj te mos shpifesh.

Ti Dori bie ne kundershtim me theniet e tua, sepse Uni nuk ka se si te marre pjese ne diskutim, perderisa ti e ke bllokuar. Mund te them se je kontradiktor dhe jo i afte per te shkruar artikuj enciklopedike me vlera per lexuesit mbare shqiptare. Artikujt e tua deri me sot nuk kane pasur te bejne fare me enciklopedine, por vetem me perkthime te faqeve angleze, qe lidhen kryesisht me administrimin (bllokimin dhe cbllokimin e perdoruesve). Je mbajtes i titullit byrokrat, qe kurre nuk na e ke shpjeguar se kush ta ka dhene. Pervec kesaj shefi yt, 18-vjecari Jon Harald Søby nuk ka aspak te drejte ti akordoj nje bashkemoshatari me banim ne Kanada, (Dori ka pohuar hapur se nuk eshte krenar per origjinen e tij, por per ato qe shkruan... shiko ketu) te drejten absolute per mbikqyrjen e ketij projekti me shume vlera domethenese per te ardhmen. Meqenese Dori pretendon te jete nga Tirana (?), atehere pse nuk shkruan artikuj qe lidhen me qytetet e Shqiperise? Pse nuk ka asnje administrator me prejardhje nga Shqiperia?. Pse Dori edhe nje redaktori te vetem nga Shqiperia e bllokoi dhe ja hoqi titullin administrator, ndonese ky perdorues ka njohuri te thella dhe nje pervoje shumevjecare jo vetem administrative, por edhe enciklopedike. Ku jane faktet konkrete dhe jo shfaqesime te pa bazuara, cfare jane ato shpifje administratoresh me prejardhje jo nga Shqiperia me konto te shumefishta? Akuzat e bera prej ketyre redaktoreve jane thjesht per te rruajtur te drejten e mbikqyrjes se ketij projekti nga ky grup njerezish, pjese e te cilit eshte dhe i ashtuquajturi Dori (adnistraDori) gjoja nga Tirana, qe nuk eshte krenar se vjen prej andej. Uni 13 shtator 2006 08:15 (UTC)


 • Do ti pergjigje une Puntori pyetjeve tua::
 1. Sa i përket bllokimit tënd erdhi si pasojë e "dëshirës" tënde sepse ti fillove shkatrrimin e projektit me sharje e shum gjëra. Si stë vjen turp të e fyesh një njeri e pastaj do diskutim. Kush mendon që je ti? Gjeniu?
 :Pastaj ti je përdoruesi KarL , Shqiptari dhe Uni dhe menjëherë u kyçe me karl dhe rifillove të i postosh Breshkat me të qirë ndaj administruesve dhe fillove të shkatrërrosh edhe Wikibooks.
 :Ty të duket vetja gjeni e ne jemi cunga? Populli tek ne thot: Ngadal beg se ka hendek.
 1. Vlerësimi yt si i pa aft për të shkruar artikuj enciklopedik ndoshta mund të jet i vërtetë jo vetëm sipas jush por nga tëgjith (edhe pse une skam mendim te till), por që Dori nuk ka ngritur lavdërata në këtë drejtim e as që ka poshtëruar të tjerët. Ti e ke bërë këtë, ke humbur më shum kohë ne fyerje se sa në punë edhe pse nuk e nënçmoj punën që ke bërë. Ti je punëtor i mirë por një njeri i pa cipë që nuk respekton askend veç vetes tënde edhe pse ky është një projekt kolektiv.
 :Unë të garantoj ti fshija Dorit 10 artikuj vetëm arsyeto këtë akt dhe ai as edhe një reagim të vogël nuk do e bëj.- kjo e bën për tani adminitrues të paqt. Ti për një kategori që të kam fshirë edhe atë pa kurfar qëllimi ke arritur në këtë pozitë.
 1. Sa i përket postimeve enciklopedike edhe ti ja marr shum me kategorizime, ndarje dhe tema që nuk ke njohuri themelore por vetëm me të dëgjuar, por sjam kundër kësaj sepse ke punuar. Ska të keqe kjo, sa i përket mendimit tim sepse kur një temë është e hapur më leht e ka një që ka njohuri të e përpunojë dhe plotësojë.
 :Problemi është se ti për këso gjëra që ke bërë vetë akuzon të tjerët.
 1. Deklarata e tij se kombësia nuk është zgjedhje personale nuk nënkupton se ai nuk do të donte të ishte shqipëtarë, mos manipulo sepse nuk është mire.
 :Meqë je aq i përpik po të pyes ty: Ti vet zgjodhe të ishe shqipëtarë apo linde i tillë?
 :Apo ti zgjodhe të lindësh në Shqipëri e jo në Maqedoni?
 1. Sa i përket Burokratisë mendoj se puna e bën të veten edhe ti do të bëheje burokrat nëse do të punoje dhe do të ishe korrekt, pa fyerje dhe nënçmime.
 1. Ti po i ndan administruesit, ke tendenca lokalizimi, po të bëhesh ti burokrat do e bëje :Wikipedia Shqipëria - e jo në gjuhën shqipe (sepse ti vet ke deklaruar se vetëm ti jë shqipëtar këtu, duke mos llogaritur përodruesin Shqiptari, që je ti).
 :Lokalizimi është kundër këtij projekti, dhe unë jam kundër sepse ndjehem 100% shqiptar, pa asnjë njoll.
 1. Sa i përket administruesve, ti kishe rastin të punoje dhe të e Tiranizoje vikipedian (kërkoj ndjesë nga Tiranasit se skam gjë kundër tyre e as kundër asnjë provincë e vendi shqipëtarë). Ti me punë do arrije të e pasuroje Wikipedian me materiale të mira, se ne spo dimë dhe më pas të na mësoje qetë dhe më pas me besimin që do të fitoje do ta kishim larguar dorin me vota kundër dhe ti do bëheje burokrat, por me fyerje populli thot: Kërkon brirë e mbetet pa veshë.

(Puntori 13 shtator 2006 08:40 (UTC))

 • A nuk ishe ti i pari qe e filloi grindjen kur shuajte redaktimin e uni te shqiptarit apo ku di une se per cilin e ke fjalen.
 • A nuk ishe ti ai qe e bllokoi i pari unin para se ai te bllokonte ty?
 • A nuk je ti ai qe fut gjithe keto mosmarreveshje midis autoreve me pretendimin se je me i ditur (kujto konflikte te ndryshme si pshm informmatika, islamizmi, kategorite e shume te tjera?
 • Po e drejta ime qe te mbroj shqiptaret nga Shqiperia eshte e drejte dhe ti nuk ma heq dot.
 • Sepse kjo Wikipedia nuk mund dhe as qe mund te drejtohet vetem nga administratore shqiptare me prejardhe jo nga Shqiperia. Sepse ata dine shume gjera qe te tjeret nuk mund ti dine se duhet te kene studjuar ne universitetet e Shqiperise. Kush eshte ndonjeri prej tyre ketu? Ma thuaj me fakte.
 • Por edhe nqs. te tjeret ty te dergojne foto me qirje ato nuk do te thone se duan te qijne me verte t, ato jane thjesht sa per te thene qe nuk je ne vije te drejte dhe po abuzon me postin qe sapo e more.
 • Konfliktet apo luftrat me fjale qe keni midis jush i keni provokuar vete dhe nuk po doni ti zbusni se jeni kokeforte dhe nuk beni tolerime.
 • Mesohuni te jeni shoqeror dhe jo nxites te zenkave te padobishme per asnje njeri normal.
 • Mos e mohoni prejardhjen tuaj (nuk e kam me ty o puntor), se nuk e fshuhni dot. Ato njerzit ei kane te shkruara ne balle. Te gjithe jemi shqiptare dhe keshtu duhet te mbetemi...

Përgjigje:: 1. Jo nuk isha i pari që filloi grindjen. I thash përdoruesit Uni: Hape një kërkesë në Wikipedia:Kuvendi dhe kërko largimin tim si administrues, ai e fshehi ketë shenim dhe filloi grindjet.

2.Bllokimi erdhi pas shum sharjesh dhe ai e kthei me 8 bllokime tjera dhe vazhdoi me administruesit tjer sharjet.

3.Asnjëher nuk kam pasur mosmarveshje përveç me TY që je UNI me Shqipratin dhe KarL që i përdor TI.

4.Edhe une i mbroj shqipëtarët nga shqiperia por nuk i shaj të tjerët, kurse ti i shanë.(më lart nuk thua që je UNI tash e pranon me këtë pyetje, dhe kjo menyra për t'u fshehur të bën manipulues dhe jo njeri të ndershëm).

5.Une kam studjuar shqip dhe më kan ligjëruar akademik nga Shqipëria si Sotiraq Dhamo (kryetar i shoqatës së kontabilistëve të Shqipërisë) etj.

6.Foto të tilla tregojnë se je i pa pjekur për të punuar në bashkësi dhe kur ti don të e qish qoft edhe simbolikisht ndokend atëhere do të jesh i qir. Pranoje tash këtë gjendje që vet e reproduktove.

7.Ti je Uni e pranove më sipër, ti nuk ke konflikt vetëm me mua sepse po të ishte ashtu nukt të do ishte asgje dhe une do ta pësoja largimin e jo ti.

8.Mua me thua apo vetes sate sa i përket zënkave? Unë u zuna gati me tëgjith administruesit apo ti? Spot kuptoj.

9.Në asnjë moment nuk e kam mohuar prejardhjen time, e as luftën time për një shqipëri të madhe. (2001 Komuna e Likovës, Llojan , Vaksinc, Slupçan... )

10. Cdo herë që diskuton vendoje identin se kush je mos u fsheh sepse fshehja ta zvoglon burrërinë dhe krenarinë. (Puntori 13 shtator 2006 09:18 (UTC))


 • Qe fillove i pari ajo nuk ka diskutim dhe pike.
 • Qe mendon se te kane share ate e di ti se pse dhe cfare ke bere.
 • Ti nuk mund te shfaqesohesh me sharjet e te tjereve perderisa ato i shan edhe vete dhe i merr neper goje neper diskutime. E ca mendon ti se mund te presesh nga sharjet e tua? Mos do qe njerzit te heshtin?. Jo more puntor se njerzit nuk jane aq te humbur ashtu si mund te dukenm ty.
 • Me thuaj nje rast qe ti ke mbrojtur ndonje shqipar nga Shqiperia.
 • Mos u trego kaq i hapur, kjo te perket ty dhe vetem ty.
 • Te ofroj mbyllje te ketij diskutimi sa bajat aq dhe te bezdisshem.
 • Fshiji budallalliqet nga faqet se do qesin te tjeret ne internet

 1. Tek faqja e diskutimeve e Bet 0 thua se sje Uni dhe ketu e pranon, ska dert.
 2. Po une jam nga Maqedonia dhe ti ke thene se eshte kjo fyerje per Wikipedian dhe krenari eshte se ti je nga Shqiperia - lokalizim i thojn kesaj, ose vet dashuri - narcizem.
 3. Posto sharjet e mia, ose vendose lidhjen me link.
 4. Po une pse te mbroj? Nga kush? Mos i ka sulmuar ndokush? O njeri ne jemi shqipetar more, ku e ke mendjen ti a e din cka je duke bere? Don te na lokalizosh.
 5. Si mendon i hapur? Shpjegoje.
 6. Une te kam ofruar mbyllje ne fillim para se te shaheshe. Nese te kujtohet thash kerko te me hiqet privilegji dhe nese e shohin te arsyeshme letma hjekin. Pse e grise shenimin?
 7. Jo ore i mencur keto rrin keshtu. Le ti qesin. Puna ja vlem me shum se barra. Ti e bere kete tash pesoje. (edhe une qe u mora me ty po e pesoj, por po duroj).

P.S. Mos e fsheh identitein por paraqite ja keshtu: se kte une e kam postuar --> (Puntori 13 shtator 2006 09:40 (UTC))

Puntori (i mohuar)

Fyerje apo sharjet ne drejtim te nje perdoruesi duhen ndeshkuar duke filluar pikesepari analizen e nje dokumentimi te materialeve te redaktuara nga perdoruesit qe zihen me njeri-tjetrin. Dikush tjeter duhet te nderhyje menjehere kur dy persona me funksione administrative fillojne te grinden. Eshte mese normale qe edhe grindje do te kete se kjo eshte e pashmangshme. Duhet dikush ta uli koken i pari kur fillon grindja dhe ai duhet te jete ai qe e ndjen veten fajtor. Por kur kemi te bejme me persona qe nuk e kuptojne dot se jane ne gabim atehere kryeadministratoret duhet tja bllokojne konton fajtorit per nje kohe te mjaftueshme per tu qetesuar. Se ka disa punetore qe nuk dine as te ulin nervat por fillojne dhe hiqen sikur ata dhe vetem ata jane te zotet e wikipedias.

Votimi

 1. Symbol oppose vote.svg KUNDËR Dori | Diskuto 9 shtator 2006 17:33 (UTC)
 2. Symbol oppose vote.svg KUNDËR --Ko.S. diskuto°) 9 shtator 2006 20:28 (UTC)
 3. Symbol oppose vote.svg KUNDËR --bet_0 10 shtator 2006 09:03 (UTC)
 4. Symbol oppose vote.svg KUNDËR --Hipi Zhdripi 10 shtator 2006 13:12 (UTC)
 5. Symbol oppose vote.svg KUNDËR --Mig 13 shtator 2006 09:14 (UTC)

Reagime

Dan (i mohuar)

Eshte vandalist dhe nje perorues qe shfrytezon titullin si administrator per te bllokuar perdorues te tjere qe nuk i shkojne pas avazit. I nderuari perdoruesi me nofkat Hipi Zhdripi, Shpiuni, Dan etj., je nga ata persona qe hedhin gurin dhe fshehin doren, ai asnjehere nuk ka dashur te behet dikush administrator, sepse i frigohet perballjes ideologjike. Eshte njeri qe ka nxitur gjithmone grindjet, ne vend qe te perpiqet ti zbuse ato, mban qendrime asnjanese, zoteria nuk luan ndonje rol organizativ por nje roj percares. Ai shpedoron postin qe ka marre nga byrokrati Dori, duke vepruar totalisht jashte regullave dhe normave te moralit njerezor. Eshte ky qe i nxit grindjet ne vend qe te mundohet ti eleminoje ato, eshte ai qe gris faqet e redaktuesve ne kohen kur ata nuk ndodhen per nje kohe te gjate prezent, eshte ai qe bllokon faqet shqiptare duke i prere rrugen redaktimit te tyre, neper diskutime nuk le njeri pa marre neper goje, Eshte ai qe ka bllokuar pa te drejte perdorues me prejardhje nga Shqiperia, sepse i frigohet aftesive dhe formimit te tyre shkollor dhe intelektual, e nese keto nuk te mjaftojne, kam plot dijeni te tjera rreth veprimtarise se tij jo frytdhenese, nje veprimatari anti-shoqerore

Votimi

 1. Symbol oppose vote.svg KUNDËR Dori | Diskuto 9 shtator 2006 17:33 (UTC)
 2. Symbol oppose vote.svg KUNDËR Puntori | (Puntori 9 shtator 2006 17:51 (UTC))
 3. Symbol oppose vote.svg KUNDËR --Ko.S. diskuto°) 9 shtator 2006 20:28 (UTC)
 4. Symbol oppose vote.svg KUNDËR --bet_0 10 shtator 2006 09:06 (UTC)
 5. Symbol oppose vote.svg KUNDËR --Mig 13 shtator 2006 09:15 (UTC)

Reagime

Përdoruesi:Mig (i mohuar)

Për shkak të largimit të administruesve nga veprimi aktiv në wikipedia kërkoj që t'i largohen privilegjet përdoruesve (nga Puntori e panënshkruar, lëvizur nga Dori | Diskuto 6 nëntor 2007 00:27 (UTC))

Votimi

 • Symbol support vote.svg PËR - përdoruesi më nuk është në dijeni për rjedhën e wikipedia shqip.(Puntori 5 nëntor 2007 13:42 (UTC))
 • Symbol support vote.svg PËR - Ti leme vend te tjerve. Kur te kthehen mund te vendosin prape kandidaturen. --Eagleal  5 nëntor 2007 14:47 (UTC)
 • Symbol oppose vote.svg KUNDËR Edhe se nuk jane aktiv, ata duhet ti mbajne privilegjet, ndoshta kthehen apet, ne as nje projekt wikimedisë qe e kam vizitua nuk i heqin te drejtat, edhe se kanë qenë joaktiv, por e bojne nje shenim, qe admini nuk eshte ne moment aktiv, sa do admina ti ken projekti, kjo nuk fol kundert qe tjerte te kandidohen dhe te votohen, na kemi 9 admina, patem 7, u dok se jemi bol, por pasi 2 ishin joaktiv, Aeternus dhe Eagleal u propozuan dhe u votuan, keshtu si thash, funksionon edhe se doket qe kemi bol ose teper. Shkrujta pak si shume. --Proud To Be Albanian diskuto°) 5 nëntor 2007 18:26 (UTC)
Edhe nese kthehen ata perseri nuk din me gje per projektin. Struktura ogranizuese e projektit aq shume ka ndryshuar qe nga koha qe keta perdorues nuk jane aktiv saqe projekti me per keto eshte i huaj. Perndryshe skam asgje kunder ketyre personave e as kunder askujt sepse asnje nga ju nuk e njoh. Pershendetje. (Puntori 5 nëntor 2007 20:05 (UTC))
Mos u bon si LM, une nuk thash asgje qe ke dicka kunder atineve, dhe e di qe nuk na njeh neve Face-grin.svg dhe e di se sa u ndryshua wikipedia shqip, por kjo apet se apet nuk eshte arsyje qe te iu heken privilegjet. --Proud To Be Albanian diskuto°) 5 nëntor 2007 20:24 (UTC)
Te lutem mos me krahaso me perdoruesin LM se as sjam as nuk behem si ai. (pjesa tjeter e diskutimit mund te shkruhej edhe pa ate te paren, sepse kur permendet emri im me te tijin me ngrehen nervat). (Puntori 6 nëntor 2007 08:37 (UTC))
Symbol oppose vote.svg KUNDËR - Shtes e vogel. O Kosi! Lene o ti, mos e ban ma kos ktu! Puntori, patjeter nuk je as nuk mund te bahesh si un ti e askush tjeter. Ti s´ke emer personal ktu, po nji nofk! Permbaju se vertets! Ruji nervat per ndokend e gja tjeter! Leke Mjeku 6 nëntor 2007 22:11 (UTC)
 • Symbol oppose vote.svg KUNDËR Nuk shoh se paraqet ndonjë problem. Dori | Diskuto 6 nëntor 2007 00:22 (UTC)

 • Symbol delete vote.svg U mohua Nuk pati votat e nevojshme (2 për, 3 kundër). Dori | Diskuto 24 nëntor 2007 16:29 (UTC)

Përdoruesi:Joni (i mohuar)

Për shkak të largimit të administruesve nga veprimi aktiv në wikipedia kërkoj që t'i largohen privilegjet përdoruesve (nga Puntori e panënshkruar, lëvizur nga Dori | Diskuto 6 nëntor 2007 00:27 (UTC))

Votimi

 • Symbol support vote.svg PËR - përdoruesi më nuk është në dijeni për rjedhën e wikipedia shqip. (Puntori 5 nëntor 2007 13:42 (UTC))
 • Symbol support vote.svg PËR - E njejta arsye lart. Te njejtat shenime. --Eagleal  5 nëntor 2007 14:47 (UTC)
 • Symbol oppose vote.svg KUNDËR Shiko larte. --Proud To Be Albanian diskuto°) 5 nëntor 2007 18:26 (UTC)
 • Symbol oppose vote.svg KUNDËR Nuk shoh se paraqet ndonjë problem. Dori | Diskuto 6 nëntor 2007 00:22 (UTC)

 • Symbol delete vote.svg U mohua Nuk pati votat e nevojshme (2 për, 2 kundër). Dori | Diskuto 24 nëntor 2007 16:29 (UTC)


Sadsadas (i miratuar)

Sadsadas (diskutim · kontribute))

 • Hapet ky votim për të kërkuar heqjen e privilegjeve administrative për Përdoruesin Sadsadas. Votimi, dhe disa prej argumenteve të mëposhtëme sponsorizohen *** edhe nga Përdoruesi:Liridon (administrues) - përveçse nga unë (Mr. Pseudo - administrues) që po i parashtroj.

Argumentet janë disa:

 1. Shkelje e normave të Wikipedisë dhe e ligjeve mbi të drejtën e autorit në mënyrë të përsëritur gjatë 2 viteve të fundit (praktikisht gjatë gjithë kohës së angazhimit të tij në Wikipedia.). Këtu linkështë kritika që i kam drejtuar personalisht përdoruesit në fjalë: (Ndërsa këtu link është njoftimi i mëparshëm që vendosa para disa ditësh në Kuvend).
 2. Përdorim i një llogarie tjetër të krijuar enkas për të shtrembëruar/manipuluar rezultatin e votimit rreth emërimit të një artikulli (të punuar kryesisht prej tij) si artikull të përkryer. Këtu linkgjendet votimi. Nofka e përdorur prej tij është "Tifoz i Futbollit" dhe është krijuar në datë 29.06.2015.
  Rezultati i hetimit gjendet këtu: link dhe tregon se nofka "Tifoz i Futbollit" dhe "Sadsadas" kanë të njëjtën IP dhe të njëjtin software. (Hetimi u kërkua nga unë në meta.wikimedia sepse deyshoja për një tjetër përdorues...)
 3. Arsye tjetër që gjykoj e lehtëson largimin e privilegjeve është se: Sadsadas nuk njeh as normat më bazike të Wikipedisë. Si pasojë ai jo vetëm që nuk i ka përdorur kurrë këto privilegje në ndihmë të Wikipedisë, por i ka keqpërdorur ato vetëm duke shkelur norma dhe rregullore të rëndësishme. Kështu, edhe nëse do t'i hiqen privilegjet administrative puna e tij nuk do të preket ndjeshëm - ai do të mund të vazhdojë të krijojë dhe përmirësojë artikuj por nuk do të ketë më mundësi që të keqpërdor privilegjet administative...

Votimi

 • Symbol support vote.svg PËR - Sipas fakteve që kam paraqitur më sipër. -- Mr.Pseudo 30 qershor 2015 17:36 (CEST)
 • Symbol support vote.svg PËR - Sipas asaj që lexova, faktet flasin se Sadsadas ka bërë disa gabime që nuk i lejohen administratorëve, nuk i njeh rregullat themelore të wikipedia-s, dhe aspak serioz. --Liridon (diskutimet) 30 qershor 2015 18:35 (CEST)
 • Symbol support vote.svg PËR --PLANETI DISKUTO 30 qershor 2015 21:56 (CEST)
 • Symbol support vote.svg PËR - Krijimi i llogarise Tifoz i Futboliit per te votuar artikullin e tij eshte i pafalshem per mua. Gjithashtu, ka abuzuar me privilegjet e administruesit, duke bllokuar perdoruesin Shaip Molla pa asnje paralajmerim dhe per nje kohe te pakufizuar. Dhe per me teper arsyeja e dhene eshte qesharake. Ka bllokuar po ashtu pa paralajmerim IP-te 79.106.109.207 dhe 95.107.169.109, respektivisht per nje kohe te pakufizuar dhe per 1 vit. --Olsi (diskutimet) 16 korrik 2015 03:55 (CEST)
 • Symbol support vote.svg PËR AMMARTIVARI DISKUTO 29 korrik 2015 19:39 (CEST)

Diskutimi

Shënim:Përmbajuni fakteve dhe argumenteve sipas normave dhe rregulloreve të Wikipedisë.

Perdoruesit iu largua privilegji i administratorit [6]. Nese deshiron, mund te aplikoje pereseri kur te kete rifituar besimin e komunitetit. --Olsi (diskutimet) 30 korrik 2015 02:18 (CEST)

Mr. Pseudo (i miratuar)

Mr. Pseudo (diskutim · kontribute))

Kandidoj për heqje të privilegjeve të administratorit Mr. Pseudo për shumë arsye, por mbi te gjitha po pengon punën e Wikipedianëve te tjerë, gjë e kundërt me atë që duhet të bëj një administrator. Ne, administratoret nuk jemi këtu per te urdhëruar, penguar, ndaluar kontributoret, ne duhet ti motivojmë, ndihmojmë, qe sa me shumë të ngrihemi si komunitet. Per mua mbi te gjitha nuk janë artikujt, por njerëzit, dhe njerëzit formojnë komunitetin, komuniteti ndërton enciklopedi dhe nëse ne nuk kemi bashkëpunim, nuk bëhemi komunitet, atëherë është pa vlere artikulli.

Disa nga argumentet që dua të përfshijë në këtë kandidim janë:

 • Ka një qasje shumë të ashpër dhe ndonjëherë ofenduese ndaj përdoruesve të tjerë (kërkon mirëkuptim )
 • Nëse ka një problem me një përdorues, pastaj do kërkojë qime në vezë për çdo redaktim të tij.
  • Probleme banale me administratoret e tjerë (ska rendësi diskutimi, thjesht ska një mirëkuptim ose rruge te mesme në diskutimet ku merr pjesë ai) [7], [8], [9], [10], dhe shume te tjera qe jane i llojit te njejte.
  • Gjithçka që është jashtë ideologjisë së tij personale, do kundërshtojë ose diskutoj për faktet të imta (Kur ne dime se me shume se gjysma e artikujve në sqwiki kane këto probleme, dhe nuk ja vlen të merresh vetëm për zgjidhjen e problemit të fakteve për një artikull) [11], [12].
  • Ka pasur një problem shumë të madh me një grup përdoruesish. Fakti qe Fondacioni i Wikimedias e njeh User Grupin e "Wikimedians of Albanian Language User Group" [13], për Mr. Pseudo ndoshta ska rëndësi, edhe kur grupi fiton Grant nga Fondacioni Wikimedia, përsëri ai mendon se ato e dëmtojnë wikipedian.
 • Për mënyrën e bllokimit të përdorueseve, nuk pajtohem. Ka bllokuar Olsibot pa paralajmërim, dhe pa u marr një vendim i administratorët e tjerë. Nje rast tjetër, bllokohet një perdorues per shkak te shkrimit te këtij komenti [14].
 • Lista e disa argumenteve të diskutimeve të mëparshme [15].
 • Nuk zgjidh problemet/diskutimet, por mundohet të fitojë debatin. --Liridon (diskutimet) 25 dhjetor 2015 00:51 (CET)


Votimi

 • Symbol support vote.svg PËR Arsyet i kam përmendur në propozim Liridon (diskutimet) 25 dhjetor 2015 00:51 (CET)
 • Symbol support vote.svg PËR Aspak bashkepunues. Akuzon te tjeret per shtim permbatjeje joneutrale,[16] nderkohe qe vete shton opinione personale ne artikuj.[17] Bllokon te tjeret per sulme personale, nderkohe qe mua me quan mashtrues.[18] --Olsi (diskutimet) 25 dhjetor 2015 01:31 (CET)
 • Albanian GA.svg PËR AMMARTIVARI DISKUTO 25 dhjetor 2015 07:25 (CET)
 • Symbol support vote.svg PËR Kurfar dobie nuk kem nga puna e tij, vetem deme.--PLANETI DISKUTO 28 dhjetor 2015 07:45 (CET)
 • Symbol support vote.svg PËR --Margott (diskutimet) 28 dhjetor 2015 14:37 (CET)
 • Symbol neutral vote.svg ASNJANËS Mbaj një qëndrim asnjanës për shkak se nuk di çfarë pasoja do të ketë heqja e privilegjeve për përdoruesin në fjalë. Ai mund të shkurajohet (po, kjo është fjalë shqipe, fjalori.shkenca.org ma këshillon si sinonim për "dekurajoj") dhe të ndalë kontributin e tij ose mund t'a kuptojë si një shenjë që të përmirësohet në sjelljen e tij. Shpresoj që të jetë kjo e fundit. Mbase e kupton gjatë leximit të mendimit tim që Wikipedia shqiptare nuk është mjedis i egër dhe ai s'ka arsye që të sillet si i tillë. -- Franx 4 janar 2016 14:03 (CET)
Yes check.svg U bë!. Admin flag removed. Taketa (diskutimet) 8 janar 2016 06:17 (CET)

Diskutimi