Wikipedia diskutim:Artikulli juaj i parë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi faqen teknike Artikulli juaj i parë. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.


ardit shillova[Redakto nëpërmjet kodit]

arditi eshte nje femij i bukur i cili eshte i lindur me 2.6.2002.Ai eshte ne klasen e 6/1

Bajram Curri[Redakto nëpërmjet kodit]

bajram curri lindi ne gjakov me 1862 dhe vdiq me 1925 ishte njeri nga organizatoret e lidhjes se pejes bajram curri ndihmoj ne themelimin e klubeve e te shkollave shqipe ne kosov ai sobashku me hasan prishtinen isa boletinin dhe idriz seferin ne krye te forcave kryengitse hyri ne shkup duke shliruar nga zhgjedha osmane gjith vilajetin e kosoves u angazhua por mbrojtjen e shtetit te pavarur shqiptar

Fetah Bogiqi[Redakto nëpërmjet kodit]

Fetah Bogiqi ishte udhëheqes i grupit te parë ballist ne rajonin e Drenices.Gjate aktivitetit te tije nje kohe te gjate u percjell nga sherbyes te pushtetit te atehershem te Rankoviqit pasi qe kohe pas kohe strehonte ne shtepine e tije shume aktivist te LNDSH-se. Si udheheqes i aradheve te grupit te Drenices ne Qershor te viti 1950 u burgos me akuzen organizimit te strukturave kunder sistemit te Rankoviqit.Me pas u denua me 5 vjet burg te rend.Vuajtjet nuk ndaluan per 5 vjet provoi torturat me makabre te sistemit serb.Jasht familja e tije internohej dhe femijet e tije edhe pse ishin te diplomuar nuk u lejohet te punesoheshin per nje kohe te gjate edhe pas lirimit nga burgi.Fetah Bogiqi vdiq me 1991 nga semundja e kancerit te mushkerive ku ishte semure gjate kohes se denimit ne burg .

sinqeriteti wikipedia[Redakto nëpërmjet kodit]

Sinqeriteti duhet ta kete cdo njeri se po spate sinqeritet ti je nje genjeshtar


nje falenderim per klasen 6A

ardit shillova[Redakto nëpërmjet kodit]

Ardit Jahir Shillova i lindut me 8.6.1890 ishte nje humanist shumm i famshum ai kishte nje pasuri shumm te madhe . Ai filloi te shkruanta libra ne vitin 1910. Ai shkruajti nje liber te njohu me emrin jeta e kafsheve. Ai nuk deshironta te qeshnin me te sepse ishte shume i ndjeshem. Ne nuk dime shume rreth tij por me aq sa dime ne dote flasim per te.Arditi kishte nje familje shume bujare ,ai kishte nje moter ,ai si shumica e femijeve u rrite me prinder.Ai kishte nje djal shum te menqur e ka pas nje koke te madhe.