Wikipedia diskutim:Fillimi (Redaktimi)

Page contents not supported in other languages.
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi faqen teknike Fillimi (Redaktimi). Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

SHTYPJA

Shtypja paraqet forcën e njësisë së sipërfaqes. për të përshkruar vetitë e këngjeve është më e lehtë se sa të shfrytëzohet shtypja ose forca. Forca (F) vepron mbi sipërfaqen S të një trupi: P=F/S. Kjo njësi e ka emrin Paskal (Pa), sipas shkenctarit të njohur Blez Paskal...

Për më shumë informacione, do dalin së shpejti

Start a discussion about Wikipedia:Fillimi (Redaktimi)

Nis një diskutim