Wikipedia diskutim:Ndihmë:Pyetje e Përgjigje

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi faqen teknike Ndihmë:Pyetje e Përgjigje. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Bëni pyetjet tuaja këtu[Redakto nëpërmjet kodit]

Pershendetje! Ne qofte se ka mundesi te me ndihmoni te zgjidhë nje detyre me koduesit,detyren do ua parashtroj ketu, nese ka mundesi te ma zgjidhni,do jem shume falenderuese. Detyra:Koduesi 4/3 permes te cilit kodohen shifrat decimale 2,4,6,8 me ekuivalentet binar perkates.Dhe gjithashtu ne programin multisim nese a mundesi ta punoni. Ju falemnderit.Me respekt. --NjomzaaS (diskutimet) 15 shkurt 2014 23:50 (CET)Reply[përgjigje]

Sa zera ndodhen te njeriu Hasimkullolli (diskutimet) 8 qershor 2017 19:00 (CEST)Reply[përgjigje]

?[Redakto nëpërmjet kodit]

Cila ishte njësia më e rëndësishme monetare e republikës së Venedikut e përdorur gjatë periudhës mesjetare? Sadrije (diskutimet) 24 prill 2016 18:48 (CEST)Reply[përgjigje]

@Sadrije, kjo hapësirë nuk është për kështu pyetje, gjithsesi pasi lexova pak, gjeta një përgjigje për ju. "Dukati prej floriri" ose "Dukati i artë" është përdorur në Venedik në mesjetë dhe ka qenë një njësi monetare e pranuar gjerësisht në atë kohë. Lexo më shumë në Wikipedian anglisht këtu dhe këtu.--Liridon (diskutimet) 24 prill 2016 19:09 (CEST)Reply[përgjigje]

Ik mi k....

Lorena cenollari (diskutimet) 10 janar 2017 10:52 (CET)Reply[përgjigje]

Si mund te bej nje pyetje?[Redakto nëpërmjet kodit]

?????? Si te bej nje pergjigje? Lorena cenollari (diskutimet) 10 janar 2017 10:51 (CET)Reply[përgjigje]

Growth team is looking for your feedback and ideas[Redakto nëpërmjet kodit]

Hello!

Have you heard about Growth team

The Growth Team's objective is to work on software changes that help retain new contributors in mid-size Wikimedia projects. We will be starting with Wikipedias, but we hope these changes will benefit every community.

We are contacting your project today, because you may be interested by what we work on.

8 ideas we consider: tell us what you think about them!

We are considering new features to build, that could retain new editors in mid-size Wikipedias. We will be testing new ideas in Czech and Korean Wikipedias, and then we'll talk to more communities (yours!) about adopting the ideas that work well.

We have posted the 8 ideas we are considering. We would really appreciate your thoughts and the thoughts from your community. Please share the ideas, and tell us what do you and your community think of those ideas before September 9.

Share your experiences with newcomers

We want to hear about what is working and what is not working for new contributors in your wiki. We also want to hear any reactions, questions, or opinions on our work. Please post on the team’s talk page, in any language!

Learn more about us

You can visit our team page to find out why our team was formed and how we are thinking about new editors, and our project page for detailed updates on the first project we'll work on.

Get updates on your project page

The Growth team's newsletter will provide updates regularly. You can subscribe to it.

On behalf of the Growth team, Trizek (WMF) (talk) 27 gusht 2018 19:41 (CEST)Reply[përgjigje]