Wikipedia diskutim:Shfajësimet e përgjithshme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi faqen teknike Shfajësimet e përgjithshme. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

 • Përmbajuni temës!
 • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.


Një komentim rreth përmbajtjes Pëllumbi ilir(Columba illyrica)

Ju keni shkruar se Njihet edhe me emrat: Archangel në Britani dhe Amerikë, Gimpel në vendet evropiane dhe Serbian Highflyer në Serbi. Unë protestoj ashpër kundër këti emërimi!!!! Pëllumbi ilir egziston edhe sotë dhe nuk quhet Serbian Highflyer në Serbi, sepse ky lloj pëllumbi vetem e ka një preardhje të një anshme nga Pëllumbi ilir dhe dallon nga pëllumbi ilir si nga pamja trupore ashtu dhe nga ngjyra. Pëllumbi ilir nuk egziston fare në Serbi. Eshtë e vërtet se quhet Archangel dhe Gimpel po jo edhe Serbian Highflyer!!!!!!! Unë jam kultivues i Pëllumbave ilir dhe të gjith i kam në origjinalitet. Kam mundësi ta dokumentoj edhe me fotografi nga të dy llojet e pëllumbave. Prandaj ju kisha lutur që ta përmirësoni këtë thënje në enciklopedin e juaj. Me përshëndetje nga Enver Gashi

ej disa italian më kanë bërë blloku sepse gjasme qekam vandal sepse shkruaj që familja bonaprte kishte origjin arbëresh gjë që e pranojn edhe ata por sduan ta vën fashistët. Kush mund të më ndihmoj? Ju falemnderit irvialbania@yahoo.com Durrës, Shqipëri

pranvera ne fshatin tim[Redakto nëpërmjet kodit]

 ese pranvera 

« Përgjigju #1 më: 28-03-2006, 13:06:32 »


                  Pranvera Sa qudi! Qelen lulet,lulezuan pemet,natyra u gjelberua dhe ndrroi pamjen nga petku I bardhë I debores,tani ka nje pamje me mbreselenese eshte krejtesish e mbuluar me gjalleri.
 Pastaj…erdhen dallëndyshet! Dhe,me nje ze me thane "erdhi pranvera" e ne kemi ardhur si musafir te ju.
 Pra me këto gjëra e kuptova se po fillonte nje stinë e re, me nxehtë e më e dashur per të gjithë ne, Tani jan orët e para te cilat po I kaloj ne shtëpi, por ne mengjes kur u zgjova pashe se jashtë ne oborrin e shtëpisë sime nuk kishte me deborë si qdo mëngjes te stines së dimrit,tani ishte me ndryshe dhe me nje zë me vellaun tim thamë "sa mire do te vishemi me rroba me te holla"per te shkuar ne shkollë.=============================[Redakto nëpërmjet kodit]

Nje sugjerim rreth perkthimit te fjales 'Disclaimer,' une do kisha perzgjedhur nje barasvlere me ndryshe qe duhet te jete me e natyrshme me vete permbajtjen domethenese kur dikush 'nuk mban pergjegjesi...' atehere per se te mos perkthehet si 'SHPERGJEGJESIM' dhe jo si 'SHFAJESIM.'

Burim Bardhari.