Wil

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Wil (SG)
gjer: Wil (SG)
Qytet
Stema_figura
Administrimi
Shteti Flamuri Zvicra
Qarku Kanton St. Gallen
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.62 km2
Popullsia 17.198 banorë (2006)
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 9500

Wil (SG), (gjer: Wil) është qytet në Zvicër, bën pjesë në kanonin e Sent Galen.