Williamsport, Indiana

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Williamsport, Indiana
Anglisht : Williamsport
qytet
noform
Warren County courthouse in Williamsport
Vendndodhja
Williamsport, Indiana is located in SHBA
Williamsport, Indiana
Williamsport, Indiana

Koordinatat: 40°17′13″V 87°17′31″P / 40.28694°V 87.29194°P / 40.28694; -87.29194

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Indiana
Qarku Warren
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.37 km2
 •  tokësore 3.37 km2
 •  ujore 0 km2
Lartësia 201 m (m.n.d.)
Popullsia 1898 banorë (2010)
Dendësia 563.7 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Themelimi 1828
Zona Kohore EST-5
Verore EDT-4
Kodi Postal 47993
Prefiksi 765
Koordinatat 40° 17′ 13″ Veri

87° 17′ 31″ Perëndim

Williamsport, Indiana (Williamsport) është një qytet në qarkun Warrenshtetit federal Indiana, SHBA. Në Williamsport, Indiana jetojnë 1898 banorë (2010), dhe dendësia e popullisë është 563.7 banor/km2 (1460 banorë/sq mi). Qyteti ka një sipërfaqe prej 3.37 km2 (1.3 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 201 m (659 ft). [1]|title=USGS detail on Williamsport|accessdate=2007-09-23}}</ref>

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Williamsport, Indiana – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale