Windfall, Indiana

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Windfall, Indiana
Anglisht : Windfall, Indiana
qytet
Vendndodhja
Windfall, Indiana is located in SHBA
Windfall, Indiana
Windfall, Indiana

Koordinatat: 40°21′44″V 85°57′25″P / 40.36222°V 85.95694°P / 40.36222; -85.95694

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Indiana
Qarku Tipton
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 0.75 km2
 •  tokësore 0.75 km2
 •  ujore 0 km2
Popullsia 708 banorë (2010)
Dendësia 942.6 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Themelimi 1853
Kodi Postal 46076
Prefiksi 765
Koordinatat 40° 21′ 44″ Veri

85° 57′ 25″ Perëndim

Windfall, Indiana (Windfall, Indiana) është një qytet në qarkun Tiptonshtetit federal Indiana, SHBA. Në Windfall, Indiana jetojnë 708 banorë (2010), dhe dendësia e popullisë është 942.6 banor/km2 (2441.4 banorë/sq mi). Qyteti ka një sipërfaqe prej 0.75 km2 (0.29 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej (866 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Windfall, Indiana – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale