Winnie-the-Pooh: Blood and Honey

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Winnie-the-Pooh: Blood and Honey është një film horror drejtuar dhe shkruar nga Rhys Frake-Waterfield. Filmi yje Craig David Dowsett, Chris Cordell, dhe Nikolai Leon. Tagline zyrtar i filmit ishte "Kjo nuk është histori para gjumit."

Filmi u prit me reagime të ndryshme dhe tërhoqi vëmendjen e gjerë për shkak të konceptit të tij që përfshinte një personazh që kishte fituar një reputacion si një "ikonë e dashur e fëmijërisë".

Winnie-the-Pooh: Blood and Honey
Regjia ngaRhys Frake-Waterfield
Shkruar ngaRhys Frake-Waterfield
ProdhuesiScott Jeffrey
LuajnëCraig David Dowsett
Chris Cordell
MuzikaAndrew Scott Bell
Production
company
Jagged Edge Productions
Shpërndarë ngaITN Studios
MovieCompany
ShtetiMbretëria e Bashkuar e Britanisë së Madhe dhe Irlandës së Veriut
GjuhaAnglishtja

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kasta e Aktërove[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Amber Doig-Thorne si Alice
  • Maria Taylor si Maria
  • Danielle Ronald si Zoe
  • Natasha Tosini si Lara
  • May Kelly si Tina
  • Paula Coiz si Mary
  • Natasha Rose Mills si Jess
  • Craig David Dowsett si Winnie-the-Pooh
  • Chris Cordell si Piglet
  • Nikolai Loen si Christopher Robin