Wolverhampton

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 52°35′V 2°08′P / 52.583°V 2.133°P / 52.583; -2.133

Wolverhampton

Wolverhampton është qytet në krahinen West MidlandsAngli. Qyteti është pjesë e provincës Black Country dhe është i njohur për uzinat dhe fabrikat e mëdha.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]