Jump to content

Wolverhampton

Coordinates: 52°35′N 2°08′W / 52.583°N 2.133°W / 52.583; -2.133
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

52°35′N 2°08′W / 52.583°N 2.133°W / 52.583; -2.133

Wolverhampton

Wolverhampton është qytet në krahinen West MidlandsAngli. Qyteti është pjesë e provincës Black Country dhe është i njohur për uzinat dhe fabrikat e mëdha.