Woodland, Illinois

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Woodland, Illinois
fshat
Vendndodhja
Woodland, Illinois is located in SHBA
Woodland, Illinois
Woodland, Illinois

Koordinatat: 40°42′52″V 87°43′52″P / 40.71444°V 87.73111°P / 40.71444; -87.73111

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Illinois
Qarku Iroquois
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 193 m (m.n.d.)
Popullsia 319 banorë (2000)
Dendësia 274.1 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 60974
Prefiksi 815
Koordinatat 40° 42′ 52″ Veri

87° 43′ 52″ Perëndim

Woodland, Illinois është një fshat në qarkun Iroquoisshtetit federal Illinois, SHBA. Në Woodland, Illinois jetojnë 319 banorë (2000), dhe dendësia e popullisë është 274.1 banor/km2 (710.5 banorë/sq mi). Fshati ka një sipërfaqe prej (0.46 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 193 m (633 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Woodland, Illinois – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale