Xena: Warrior Princess

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Informacione mbi serialin
Titulli shqip: '
Titulli origjinal: Xena: Warrior Princess
Shteti i prodhimit: Renaissance Pictures
Viti i prodhimit:
(Vitet e prodhimit):
19952001
Kohëzgjatja e një episode: rreth 42-45 minuta
Episode: 134
Gjuha origjinale: Anglisht
Intro:
Studio / Prodhuesi(t): USa Network
Krijuesi(t): Robert Tapert
Zhanri: Dramë, Fantazi, Misteri
Transmetimi i parë në TV: 1995
Interpretojnë

Xena: Warrior Princess ishte një serial që është prodhuar në Renaissance Pictures nga "USA Network". Seria filoi më 1995 dhe mbaroi më 2001.

Aktorët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]