Xhamia Rabita

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Xhamia Rabita (Norvegjisht: Rabita-moskéen) ndodhet në Oslo, Norvegji. Xhamia ka rreth 3,000 anëtar. Xhamia është vizituar nga mbreti i Norvegjisë Herald V i Norvegjisë dhe princit të Norvegjisë Haakon Magnus i Norvegjisë më 19 tetor 2009.[1]

  1. ^ "Her er nordmannen som skal ha blitt trent av al-Qaida". Dagbladet (në norvegjisht). 5 korrik 2012.