Jump to content

Xhaxhai

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Xhaxha)

Xhaxhai është një anëtar i familjes i cili paraqet vëllain e babait në raport me nipin dhe mbesën. Ndryshe quhet xhajë ose mixhë.

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]