Jump to content

Yasuhiro Jamashita

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Yasuhiro Jamashita

Yasuhiro Jamashita është një nga konkurrentët xhudo më të suksesshëm të të gjitha kohërave. Ai aktualisht punon si instruktor apo këshilltar për organizatat të shumta, duke përfshirë Tokio University, Federata e Xhudos Ndërkombëtare, dhe Federata Japoneze e Xhudos. Ai doli në pension më 17 qershor 1985 pas një karrierë të shquar, ku kishte fituar pesë medalje ari në gara ndërkombëtare dhe kish shënuar 203 fitoreve rresht (me 7 barazime në mes) deri në pensionimin. Jamashitamori Çmimin Kombëtar japonez të Kadrit më 9 tetor, 1984.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]