Zagra (Bistriţa-Năsăud)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Zagra
Komunë
Vendndodhja
Zagra is located in Rumania
Zagra
Zagra

Koordinatat: 47°20′V 24°16′L / 47.333°V 24.267°L / 47.333; 24.267

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bistrița-Năsăud
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 126.00 [1] km2
Popullsia 3703 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 427385
Nr. fshatrave 5
Fshatrat Alunişul, Perişor, Poienile Zagrei, Suplai, Zagra
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Zagra është një komunë në qarkun Bistrița-NăsăudRumani. Ka një popullsi prej 3703 banorësh dhe sipërfaqe 126.00 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 5 fshatrave: Alunişul, Perişor, Poienile Zagrei, Suplai, Zagra.

Referime

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)