Zaldibar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Zaldibar
Komunë
noform
Zaldibar overview
Stema_figuraZaldibar bandera.gif
Vendndodhja
Zaldibar is located in Spanjë
Zaldibar
Zaldibar

Koordinatat: 43°10′21″V 2°32′43″P / 43.17250°V 2.54528°P / 43.17250; -2.54528

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  País Vasco
Provinca Biscay
Qarku Durangaldea
Kryetari i Bashkisë Arantza Baigorri
Partia Bildu
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11,840 km2
Lartësia 195,49 m (m.n.d.)
Popullsia 2931 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi Not known
Vendasit Zaldibartarra
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 48250
Koordinatat 43° 10′ 21″ Veri

2° 32′ 43″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.zaldibar.org


Zaldibar ështënjë komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Durangaldea, të provincës Biscay, në Baskia. Zaldibar ka 2931 banorë (2006), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 11,840 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]