Zall-Herr

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Zall-Herri
Fshat
Shteti: Shqipëria
Qarku: Qarku i Tiranës
Rrethi: Rrethi i Tiranës
Bashkia: Bashkia Tiranë
Targat e automjeteve: TR
Përdorimi i stampës

Zall-Herri është një fshatBashkinë Tiranërrethin e TiranësShqipërisë.

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Qinami eshte nje nga fshatrat me te bukur ne Shqiperine e mesme , kjo vërtetohet nga banoret e te tjerë qe e vizitojnë ate. Ndodhet ne periferi te Tiranes, gati gati brenda ne qytetin e Krujes,ajri i pastër e freskues,uji i kulluar nga nje burim i afërt aty qe mund te them qe duhet te zbulohet nga arkeologet pasi ka disa simbole te flamurit te Perandorisë Osmane,quhet Gurre dhe disa liqene me pamje madheshtore te cilat pasqyrojnë kodrinat e bukura te gjelberta . Me pak fjale ju them ju lutem vizitojeni,do mbeteni pa fjale dhe do përjetoni e shikoni natyrën e ndërthurur me bukurinë e fshehur qe mban. Artikull i punuar nga Klevisa Muca.[1]

  1. ^ Qinam (Zall-Herr)