Zambaku

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Zambaku është mbulesë koke e femrave e mbaruar nga teli e stofi dhe dekoruar nga gjethe zambaku të thurura nga peri, e që bartet në kokë në rastë festave si pjesë dekoruese e mitanit kadife.