Zarautz

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Zarautz
Komunë
noform
Zarautz
Vendndodhja
Zarautz is located in Spanjë
Zarautz
Zarautz

Koordinatat: 43°17′11″V 2°10′29″P / 43.28639°V 2.17472°P / 43.28639; -2.17472

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Baskia
Provinca Gipuzkoa
Qarku Urola Costa
Kryetari i Bashkisë Juan Luis Illarramendi Roteta
Partia Bildu
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.8 km2
Lartësia 4 m (m.n.d.)
Popullsia 22650 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 20800
Prefiksi +34 (Spain) + 943 (Gipuzkoa)
Koordinatat 43° 17′ 11″ Veri

2° 10′ 29″ Perëndim

Faqja Zyrtare {{URL|example.com|optional display text}}


Zarautz ështënjë komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Urola Costa, të provincës Gipuzkoa, në Baskia. Zarautz ka 22650 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 14.8 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]