Zegama

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Zegama
Komunë
noform
View of Zegama from Aizkorri
Vendndodhja
Zegama is located in Spanjë
Zegama
Zegama

Koordinatat: 42°58′36″V 2°17′27″P / 42.97667°V 2.29083°P / 42.97667; -2.29083

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Baskia
Provinca Gipuzkoa
Qarku Goierri
Kryetari i Bashkisë Edurne Albizu Ormazabal
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 35.07 km2
Popullsia 1492 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Zegamarra
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 20215
Koordinatat 42° 58′ 36″ Veri

2° 17′ 27″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.zegama.net


Zegama ështënjë komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Goierri, të provincës Gipuzkoa, në Baskia. Zegama ka 1492 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 35.07 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]