Zhitoragja (Serbi)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Zhitoragjë
Житорађа
Fshat
Vendndodhja
Zhitoragjë is located in Serbia
Zhitoragjë
Zhitoragjë

Koordinatat: 43°11′25″V 21°42′48″L / 43.19028°V 21.71333°L / 43.19028; 21.71333

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Zhitoragjë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 252 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 11′ 25″ Veri

21° 42′ 48″ Lindje

Zhitoragjë ose Zhitorogjë edhe Zhitoraxhë (serbisht: Житорађа/Žitorađa) është fshat në komunën e Zhitoragjës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]