Ziortza-Bolibar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ziortza-Bolibar
Komunë
noform
Vendndodhja
Ziortza-Bolibar is located in Spanjë
Ziortza-Bolibar
Ziortza-Bolibar

Koordinatat: 43°14′42″V 2°33′21″P / 43.24500°V 2.55583°P / 43.24500; -2.55583

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  País Vasco
Provinca Biscay
Qarku Lea-Artibai
Kryetari i Bashkisë José Salvador Azpiazu Totorikaguena (2007)
Partia EAJ-PNV
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.5 km2
Lartësia 162 m (m.n.d.)
Popullsia 395 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi 2005
Vendasit Ziortzarra Bolibartarra
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 48278
Koordinatat 43° 14′ 42″ Veri

2° 33′ 21″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.ziortza-bolibar.com


Ziortza-Bolibar ështënjë komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Lea-Artibai, të provincës Biscay, në Baskia. Ziortza-Bolibar ka 395 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 18.5 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]