Zlesti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Zlesti
Злести
Fshat
noform
Vendndodhja
Zlesti is located in Maqedonia e Veriut
Zlesti
Zlesti
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Debërcë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rajoni jugperëndimor
Lartësia 929 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 6340
Prefiksi (+389) 046
Targa OH
Koordinatat 41° 16′ 57″ Veri

20° 49′ 49″ Lindje

Popullsia 294 banorë (2002)