Iván Córdoba

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Iván Ramiro Córdoba
Ivan Cordoba - Inter Mailand (1).jpg
= Iván Córdoba
Të dhënat personale
Emri i plotë Iván Ramiro Córdoba Sepúlveda
Data e lindjes 11 Gusht 1976 (38 vjeçar)
Vendi i lindjes Rionegro, Kolumbia
Gjatësia 1.73
Pozita ne fushë Mbrojtës
Informacionet për klubin
Klubi aktual Internazionale(Manaxher)
Kariera profesioniste*
Vitet Klubi Ndesh. (Gls)
1993–1995 Deportivo Rionegro 42 (1)
1996–1998 Atlético Nacional 73 (1)
1998–1999 San Lorenzo 59 (8)
1999–2012 Internazionale 324 (15)
Gjithsej 498 (25)
Ekipi kombëtar
1997–2011 Kolumbia 73 (5)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 2 Maj 2010.

† Ndeshje (Gola).

‡ Ndeshjet dhe golat në kombëtare deri më 22:03, 17 Tetor 2008 (UTC)


Iván Ramiro Córdoba Sepúlveda i lindur me 11 gusht 1976 është futbollist kolumbian që luan për klubin e Inter.