'Ara'ir

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
'Ara'ir
Qytet
Vendndodhja
'Ara'ir is located in Jordania
'Ara'ir
'Ara'ir
Vendndodhja në Jordani

Koordinatat: 31°28′17.44″V 35°49′18.92″L / 31.4715111°V 35.8219222°L / 31.4715111; 35.8219222

Administrimi
Shteti Flamuri Jordania
Guvernorati Governorati Madaba
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Koordinatat 31° 28′ 17.44″ Veri

35° 49′ 18.92″ Lindje

`Ara`ir është një qytet në governoratin MadabaJordani.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: 'Ara'ir – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale