Äppelbo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Äppelbo
Qytet
Ura në Västerdalsbanan, midis Äppelbo dhe Vansbro
Ura në Västerdalsbanan, midis Äppelbo dhe Vansbro
Popullsia
 • Gjithsej258

Äppelbo është qytet në komunën Vansbro, Suedi me 258 banorë më 2010.[1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Tätorternas landareal, folkmängd och invånare per km2 2005 och 2010". Zyra qendrore e statistikave. 14 dhjetor 2011. Arkivuar nga origjinali më 10 janar 2012. Marrë më 10 janar 2012. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)