Åtvidaberg

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Åtvidaberg
Qytet
noform
Stadiumi i futbollit Kopparvallen
Stema_figura
Stema e Åtvidabergut
Vendndodhja
Åtvidaberg is located in Suedia
Åtvidaberg
Åtvidaberg

Koordinatat: 58°12′6″V 15°59′53″L / 58.20167°V 15.99806°L / 58.20167; 15.99806

Administrimi
Shteti Flamuri Suedia
Provinca Östergötland
Qarku Östergötland
Komuna Komuna Åtvidaberg
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.42 km2
Popullsia 6,859 banorë
Dendësia 1,265 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore CET (UTC+1)
Verore CEST (UTC+2)
Prefiksi (+46) 120
Koordinatat 58° 12′ 6″ Veri

15° 59′ 53″ Lindje

Åtvidaberg është qytet në provincën Östergötland, Suedi. Qyteti ka pasur 6,859 banorë më 2010.