Çatisgar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vendndodhja e Çatisgarit në Indi

Çatisgari është shtet lindor i Indisë me popullësi rreth 25.5 milion. Kryeqyteti i shtetit, i cili është dhe qyteti më i madh është Raipur.[1]

Burime[redakto | përpunoni burim]