Çemerska

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Çemerska
Чемерско
Fshat
noform
Vendndodhja
Çemerska is located in Maqedonia e Veriut
Çemerska
Çemerska
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Vardar
Komuna Kavadar
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 763 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1437
Prefiksi (+389) 034
Targa KA
Koordinatat 41° 17′ 38″ Veri

22° 08′ 29″ Lindje

Popullsia 20 banorë (2002)