Çokanja

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Çokanja është një instrument muzikor popullorë dhe në muzikë klasifikohet në gjininë idiofone.

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]