Çokoleja

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Çokoleja është një instrument muzikor popullorë dhe në muzikë klasifikohet në gjininë idiofone.

Eighth notes and rest.svg Ky artikull në lidhje me muzikën është i cunguar. Ju mund të ndihmoni duke e përmirësuar këtë artikull.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]