Çomëlek me qepë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Qepët sa një kokërr arre qërohen, dhe të paprera skuqen në tigan me yndyrë e hidhen në tenxhere. Në tigan hidhet një kokërr qepë e grirë hollë, kaurdiset pak, shtohet salcë dhe pasi kaurdisen së bashku shuhet me verë të kuqe ose uthull ; shtohet kripë, piper kokërr, fletë dafine, pak ujë, kanellë dhe disa thelpinj hudhra. Salca zihet sa të marrë valë dhe hidhet te qepët.

Tenxherja mbulohet mirë duke i zënë anët me brumë dhe vihet në zjarr të javashëm për 20-30 minuta.

Çomleku mund të përgatitet edhe pa i kaurdisur qepët, por të njëjtat produkte vendosen në tenxhere. Kjo mbyllet mirë dhe zihet derisa të jetë gati. Në këtë rast duhet të përdoret vaj ulliri.

Për 4-5 persona duhen :

  • qepë 1 kg,
  • vaj 2 filxhanë kafeje,
  • salcë 1 lugë gjelle,
  • verë 1 filxhan kafeje ose uthull,
  • hudhër 1 kokërr,
  • kripë, piper, 2 fletë dafine, dhe pak kanellë.