Jump to content

Émile Friant

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Autoportret

Émile Friant, ka lindur më 16 prill 1863Dieuze, Francë; dhe ka vdekur më 9 qershor 1932Paris. Ishte një piktor françez.