Ëndrra e papërfunduar e një gruaje

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Ëndrra e papërfunduar e një gruaje.jpg

Ëndrra e papërfunduar e një gruaje është roman i Brunilda Zllami i vitit 1997.

Një temë thekëse siç është prostitucioni përshkon dhimbshëm faqet e këtij romani të shkrimtares Brunilda Zllami, e cila ka ditur gjithnjë të godasë në shenjë në qëmtimin e realiteteve prekëse tipike shqiptare dhe njerëzish të zakonshëm.

Dashuria, kompromisi dhe intriga janë linjat ku përqendrohet libri dhe si gjithmonë fundi të le pa gojë...